Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Zestaw śniadaniowy KPM Wałbrzych XIXw

Strona głównaPORCELANAZestaw śniadaniowy KPM Wałbrzych XIXw

producent: KPM Krister Walbrzych

dostępność: 1

20230727_095939.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy zabytkowy zestaw śniadaniowy wyprodukowany przez manufakturę KPM Wałbrzych.

Zestaw wykonany został z najwyższej jakości porcelany w kolorze kości słoniowej. Dekorowany delikatnie pomarańczowym pasem na obrzeżach oraz delikatnymi złoceniami. Sygnatura z lat 1855r - 1899r. Bardzo stary zestaw.

Stan zachowania uważa się za bardzo dobry jak na swój wiek, nie ma nawet zbyt wiele przetarć. Posiadamy jeszcze drugi taki sam zestaw jednak na nim widać już ślady wieku w postaci wielu przetarć. POLECAM !

Początek Wałbrzycha sięga 1845 roku, kiedy to manufakturę założył Carl Tielsch. Niewielka wtedy wytwórnia dynamicznie zaczęła się rozwijać, a w latach 30-tych XXw została wykupiona przez znany koncern Hutschenreuther. W latach 60-tych XXw fabryka była pionierem w opracowaniu i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, zwłaszcza związanych ze zdobnictwem oraz modelarstwem. Rok 1992r to okres prywatyzacji zakładu, który działał jako spółka akcyjna do 2012r. Po ogłoszeniu upadłości i przeprowadzeniu postępowaia likfidacyjnego w 2012r sprzedano cały zakład wraz z terenami przylegającymi. Zrujnowane zabudowania fabryki zostały ostatecznie w większości rozebrane.

Wymiary:

wys. filiżanki 7,5cm

śr. wlewu 9cm

śr. podstawy 5cm

poj. 200ml

śr. spodka 15cm

śr. talerzyka deserowego 19,5cm

Numer katalogowy: 5228

PORCELANA

cena: REZERWACJA

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 5228

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Ze względu na to, jaki jest skład masy porcelanowej i jak się ją wytwarza, porcelanę europejską dzieli się na porcelaną twardą typu miśnieńskiego i porcelanę miękką, typu francuskiego. ... więcej