Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Zjawiskowa Patera z MIŚNIEŃSKIEJ Porcelany

Strona głównaPORCELANAZjawiskowa Patera z MIŚNIEŃSKIEJ Porcelany

dostępność: 1

p1270699922.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

 Kolejna perła w koronie zagościła w naszej Galerii. Ta zjawiskowa dwupoziomowa patera na słodkości pochodzi ze znakomitej miśnieńskiej  manufaktury, znanej i poważanej na całym świecie. Okres pochodzenia naczynia,na podstawie widocznej na spodzie sygnatury, datuje się na późny okres XIX-stego wieku. Na bieli ażurowej porcelany odznacza się wyjątkowow lubiany i niezwykle wytworny wzór cebulowy. Wzór pochodzący z MIśni tzw. „Blue Onion” lub Zwiebelmuster został po raz pierwszy wyprodukowany na początku lat 40. XVIII wieku i był wzorowany na importowanej niebiesko-białej porcelanie produkowanej w Chinach. Bliższe spojrzenie na elementy z tej linii ujawnia, że ??cebula nie pojawia się w projekcie. Zamiast tego, aby nadać wzorowi swój własny styl saksoński, projektanci z manufaktury w Miśni, dopracowali motywy dekoracyjne w kolorze kobaltowo-niebieskim, aby uwzględnić florę bardziej charakterystyczną dla europejskiego krajobrazu, taką jak kwiaty piwonii i asteru. Mimo tego mylnego wzoru, niebieska cebula miśnieńska, szybko stała się jednym z najbardziej popularnych i  jednocześnie kopiowanych.

Poza zjawiskowym wzorem oplatającym całość naczynia, uwagę przyciągają piękne ażurowe prześwity , nadające naczyniu nieco lekkości. Dwie skrzyżowane szable widoczne na spodzie naczynia, świadczą o autentyczności produktu, jego walorze kolekcjonerskim i historycznym! Wyjątkowego uroku nadaje jej umieszczona na szczycie naczynia, porcelanowa figurka dziewczyny- kobiety, trzymającej w fartuszku pąki kwiatów.

Stan zachowania produktu uznaje się za bardzo dobry i godny polecenia. Może być cennym prezentem dlakażdego znawcy sztuki        i miłośnika białego złota, jakim określana jest miśnieńska porcelana. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem fotograficznym       i innymi wyjątkowymi  produktami dostępnymi w naszej Galerii.

Wymiary:

Wys.Całkowita:42 cm

Wys.dolnej patery:31 cm

Wys.górnej patery:20 cm

Średn.stopy:15,5 cm

Średn.dolnej patery:23 cm

Średn.górnej patery:20 cm

Numer katalogowy: 3187

PORCELANA

cena: 4 900.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 3187

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Nazwę porcelana użył ponoć po raz pierwszy Marco Polo w XI wieku podczas swojego pobytu w Chinach. Zobaczył porcelanę i nazywał ją porceletta. Porceletta to po polsku porcelanki, czyli nazwa ... więcej