Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Zjawiskowy mlecznik z "białego złota" MIŚNIA

Strona głównaPORCELANAZjawiskowy mlecznik z "białego złota" MIŚNIA

img-20190722-wa0022_-_kopia.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Piękny mlecznik wywodzący się ze znanej w Europie miśnienskiej manufaktury należący do słynnego "Swan Service". Cechują go piękne złocenia  oraz elegancki dekor z oszczędne podkolorowanymi figurami, gdzie głównym motyw zdobniczy serwisu stanowią łabędzie, wykonane w formie płaskiego reliefu albo w postaci plastycznych figur. Mlecznik wykonany jest z wysokogatunkowej, śnieżnobiałej porcelany, sygnowany podszkliwnie dwoma mieczami.

Stan zachowania przedmiotu uznaje się za bardzo dobry. W swojej ofercie posiadamy , pasujący do niego zestaw 3 filiżanek. Istnieje możliwość zakupu jednego produktu lub całego kompletu. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z materiałem fotograficznym, tym samym życząc udanych zakupów.

Słynna porcelana z łabędzim motywem była produkowana w latach 1737-1742roku, na zlecenie męża stanu- Heinricha von Bruhla. Prezentowany projekt był jednym z największych w kategorii usług wykonanych przez Miśnię- składająca się z ponad 2200 pojedynczych sztuk. Swan Service był także wyjątkowy, ponieważ ustalił wcześniej niewidoczną jakość rzemiosła i detali formowania w porcelanie. Charakterystycznym projektem usługi jest płaskorzeźba przedstawiająca dwa łabędzie wśród trzcin - gra słów związana z nazwiskiem komisarza - „Brühl” w języku niemieckim, oznaczająca wilgotne, bagienne miejsce. Aby docenić prestiż porcelany barokowej, która tworzy tzw. " Swan Service", produkt słynnych producentów porcelany z Miśni - trzeba zrozumieć pochodzenie porcelany i jej historii jako rzadkiego i cenionego materiału. Każda z filiżanek posiada oryginalną sygnaturę, przedstawiącą dwie skrzyżowane szable w kolorze kobaltowym, świadczącą o jakości i autentyczności produktu. Każda filiżanka to elegancja i wzór najwyższego rzemiosła. Filiżanki cechuje bogate zdobnictwo i kolorystyka. znawcy sztuki podkreślają, że wśród fascynujących artystów manufaktury miśnieńskiej, szczycą się w szczególnośći dwa nazwiska, które wyróżniały się w przyczynianiu się do stworzenia prawdziwie międzynarodowej marki. Tam, gdzie Höroldt specjalizował się w sztuce malowania, Kaendler był genialnym modelarzem i pod jego wpływem słynny wzór "Swan Service",  stał się bezkonkurencyjny pod względem szczegółowych elementów rzeźbiarskich.

 

Wymiary:

wysokość: 9cm

średnica wlotu: 3cm

średnica podstawy: 3,5cm

Numer katalogowy: 2919

PORCELANA

cena: REZERWACJA

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 2919

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Nazwę porcelana użył ponoć po raz pierwszy Marco Polo w XI wieku podczas swojego pobytu w Chinach. Zobaczył porcelanę i nazywał ją porceletta. Porceletta to po polsku porcelanki, czyli nazwa ... więcej