Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Figurka baletnicy Rosenthal WIOSNA

Strona głównaROSENTHALFigurka baletnicy Rosenthal WIOSNA

producent: Rosenthal

p1190524719.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Porcelanowa figurka baletnicy,manufaktury Rosenthal,z ok. 1923 nazwana Wiosna,zaprojektowana przez jedną z najbardziej znanych projektantek Dorothea Charol,wykonana z białej porcelany.Postać tancerki jest lekka i bardzo delikatna,posiada maly ubytek  palca wskazującego. Jesli figurka stoi w witrynie jest to malo zauwazalne. Zapraszam do kupna.

Dorothea Charol ( 1889-1963 ) urodzona w Odesse ,rzeżbiarka,kształciła się w Niemczech w Dreznie i München, współpracowała z różnymi wytwórniami m.in.z Schwarzburger i Volkstedt,a od 1924r.dla Rosenthala.W Anglii pracowała np.dla Wedgewooda,specjalizowała się w figurach tancerek . Uznanie jej rozpoczelo sie od wystaw w München i Berlinie w 1916 roku. Do dzisiaj jej dziela znajduja podziw i uznanie. 

wysokość 27cm.

podstawa 8cm.

Numer katalogowy: 2025

ROSENTHAL

cena: REZERWACJA

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 2025

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Europejczycy zaczęli produkować porcelanę dopiero na początku XVIII w. - stało się tak dzięki Augustowi Mocnemu, który uwięził swojego alchemika w laboratorium w zamku pod Miśnią i pod ... więcej