Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Filiżanka marki Rosenthal projektu A. Bruggemann

Strona głównaROSENTHALFiliżanka marki Rosenthal projektu A. Bruggemann

dostępność: 1

img_20190629_095354_1.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Mamy zaszczyt pochwalić się piekną kolekcją od znanej i lubianej niemieckiej wytwórni Rosenthal. Ponownie  w naszych zbiorach zagościł przepiękne i równie intrygujące zestawy miniaturowych filiżanek do espresso. Kolekcja „Cupola espresso” to długa, wielobarwnych seria miniatur według projektu Mario Belliniego, zapoczątkowana kilkanaście lat temu i nieustannie uzupełniana o nowe wzory. Założenie jest proste: nie zmienia się wielkość i forma, natomiast pojawiają się nowe dekoracje. Do współpracy przyłączają się projektanci, którzy mają nieograniczone prawo do własnej, autorskiej koncepcji.

Prezentowany zestaw nr 14 składa sie z filiżanki i spodka wykonanych z białej porcelany, zdobionych, symetryczną dekoracją, składającą sie z gównie z pasów z dominującym kolorem ciemnoniebieskim- sygnowaną nazwiskiem niemieckiej  artystki Antje Bruggemann. Antje jest jedną z czołowych artystek niemieckich w zakresie ceramiki. Inspiracją dla jej porcelanowych obiektów są najczęściej elementy natury. Z marką Rosenthal współpracuje od około 40lat.

Na spodzie filiżanki znajduje sie sygnatura marki, nr zestawu oraz podpis artysty, potwierdzające autentyczność produktu.

Stan zachowania zestawu, uznaje się za bardzo dobry. Stonowana kolorystyka, wyjątkowy rodzaj fantazji i ciepła bijącego z powyższego dzieła, sprawia, że może ono stanowić nietuzinkową propozycję prezentową dla wszytskich znawców porcelany i marki samej w sobie.

Wymiary:

wysokość filiżanki: 6cm

średnica wlotu: 5,5cm

średnica talerzyka: 10,5cm

Numer katalogowy: 2915

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
"Christofle" i Polska. Mało kto wie, że historia firmy "Christofle", nierozerwalnie łączy się z Polską. Przez stulecia, na przemian konkurując i współpracując z warszawskim Fragetem, ... więcej