Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Luksusowa bomboniera/ puzderko "Rosenthal meets Versace" model MEDUSA

Strona głównaROSENTHALLuksusowa bomboniera/ puzderko "Rosenthal meets Versace" model MEDUSA

dostępność: 1

img_20190812_160349_-_kopia.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Współpraca pomiędzy domem mody Versace a marką Rosenthal to chyba najbardziej popularna i spektakularna kolaboracja, która trwa już bagatela- 25 lat! Włoski dom mody- prowadzony początkowo przez Gianniego Versace,a obecnie przez Donatellę, znany jest przede wszystkim ze swoich pełnych splendoru kreacji, prezentowanych na wybiegach całego świata. Nie powinno więc zaskakiwać, że porcelanowe serwisy kawowe, herbaciane, obiadowe oraz akcesoria dekoracyjne, takie jak świeczniki i wazony sygnowane nazwiskiem „Versace” pełne są barokowego przepychu. Tak jak ubrania i te elementy są nasycone kolorami i wzorami, które hipnotyzują. Barokowa stylistyka, mocne połączenia kolorystyczne, głowa Meduzy i liczne złocenia stanowią znaki szczególne kolekcji Versace zaprojektowanych dla Rosenthala. Podobnie jest z prezentowanym przez nas produktem jest pełen wyrazu, przepychu , nienarzucającej sie ekstrawagancji i tak uwielbianego przez Versace- złota. Bomboniera czy jak kto woli- puzderko, może stanowić wspaniałą ozdobę stołu mieszczącą w sobie ulubioną słodycz, bądź- wedle uznania- stanowić elegancką ozdobę damskiej toaletki, mieszczącą biżuterię.

Stan zachowania przedmiotu uznaje się za idealny- jak nowy. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem forograficznym oraz pozostałymi elementami należącymi do kolekcji MEDUSA, dostępnymi na naszej stronie.

 

Wymiary:

wysokość: 7,5cm

średnica: 10cm

 

Próba zdefiniowania, zrozumienia i wytłumaczenia fenomenu twórczości Gianniego Versace nie jest łatwa. Projektował on wyłącznie w oparciu o swoją intuicję, wbrew panującym wówczas trendom. Jego styl był całkowicie wolny od elementów typowych dla lat osiemdziesiątych, tak widocznych w kreacjach Ann Demeulemeester lub Martina Margiela. Versace stawiał na barokowy przepych, nasycenie kolorów, wyrazistość. Złoto nade wszystko stało się ulubionym materiałem projektanta. Złocone sprzączki do pasków z wytłoczoną głową Meduzy, złote guziki z tym samym motywem, ciężka złota biżuteria i opatentowana przez Versace tkanina o nazwie „oroton”, utkana z malutkich metalowych płytek… Kolekcje Versace prezentowały m.in. Stephanie Seymour, Linda Evangelista, Kate Moss, Naomi Campbell, Lisa Marie Presley. Ale Versace to nie tylko moda, to także styl życia. W myśl tej idei firma stworzyła także własną linię perfum, skórzanych akce- soriów, bielizny i tkanin. W 1993 roku Gianni Versace zaprojektował zupełnie unikatową linię wyposażenia domu „Home Signature”.

Współpraca manufaktury Rosenthal z rodzeństwem Versace rozpoczęła się na początku lat 90. Mediolańscy kreatorzy zdecydowali się stworzyć dla Rosenthal efektowne dekoracje designerskich upominków. Ich projekty wzbudziły tak duże zainteresowanie, że podjęto decyzję o wprowadzeniu całej autorskiej kolekcji. Tak powstało „Rosenthal meets Versace”. Bogata barokowa stylistyka, odważne połączenia kolorystyczne i liczne złocenia to znaki szczególne kolekcji Versace. Porcelana „Vanity” – mariaż słonecznych złoceń i głębokiej czerni – to jeden z pierwszych projektów Gianniego Versace dla Rosenthala. Niegdyś wzór uznano za mało ekstrawagancki, dlatego do produkcji wprowadzono go dopiero w 2006 roku. „Vanity” stał się tym samym swego rodzaju hołdem złożonym talentowi mediolańskiego kreatora. Dystyngowany i elegancki, odbiegał znacznie od frywolnej kolorystyki projektów Atelier Versace. W kolekcji „Versace” znajdziemy serwisy kawowe, herbaciane, obiadowe oraz akcesoria dekoracyjne, a wśród nich świeczniki i wazony. Kolejnym, szczególnym pod wieloma względami, projektem sygnowanym logo Versace był „Trésors de la Mer” – Dary Morza. Był to niewątpliwie ulubiony serwis samego projektanta. Kolorem wiodącym tej linii jest głęboki turkus. Fantazyjne dekoracje przywodzą na myśl bogactwo mórz i oceanów. Versace zapraszał tym samym użytkowników serwisu w niezwykłą podróż i odkrywanie uroków płynących z obcowania z pięknymi przedmiotami. W zupełnie innym stylu utrzymana jest kolekcja „Méandre d’Or” – Złoty Meander, który nawiązuje do stylistyki antyku. Chłodna biel i minimalistyczna forma porcelanowych naczyń wyróżnia się na tle pozostałych projektów rodziny Versace. Wyrazisty akcent stanowią jedynie złote uchwyty filiżanek i waz uformowane na kształt skrzydeł Ikara. W kolekcji dostępne są serwisy kawowe, herbaciane, obiadowe oraz akcesoria dekoracyjne: wazony, zegary, puzderka na biżuterię, świeczniki i popielnice. Jeśli mowa o współpracy niemieckiej manufaktury z włoskim Atelier, nie można pominąć jeszcze jednej, znaczącej kolekcji…

(  źródło: https://rosenthalblog.com/2013/07/23/gianni-versace/   )

Numer katalogowy: 2947

ROSENTHAL

cena: 790.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 2947

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Nazwę porcelana użył ponoć po raz pierwszy Marco Polo w XI wieku podczas swojego pobytu w Chinach. Zobaczył porcelanę i nazywał ją porceletta. Porceletta to po polsku porcelanki, czyli nazwa ... więcej