Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Cudowny serwis do espresso Rosenthal -typ Louis XIV 6 osób

Strona głównaSERWISY KAWA HERBATACudowny serwis do espresso Rosenthal -typ Louis XIV 6 osób

producent: Rosenthal

p1120094505.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Cudowny serwis do espresso dla 5-u osób,manufaktury Rosenthal typ Louis XIV, sygnatury wskazują okres 1891-1906,oraz 1910r..Model wyprodukowany w pierwszych latach działalności fabryki,wykonany z białej,cienkościennej porcelany.Niezwykle wysublimowany zestaw.Fantazyjna forma,wytłaczane ornamenty,to nawiązanie do stylu Rokoko.Barwna,pastelowa malatura w postaci motywu kwiatowego,oraz scenek rodzajowych przyciąga wzrok.Występuje tu wzór kwiatowy różnorodny,dotyczy to równiż scenek.Mimo swego sędziwego wieku zestaw zachował się prawie w idealnym stanie.Na kołnierzu dzbanka pod pokrywką widać mały odprysk,na jednym talerzyku od spodu również widać mały odprysk.Cacko idealnie nadaje się dla ludzi ceniących sobie porcelanowe antyki.Gorąco polecam.

Skład:

1x dzbanek wys.15cm.

1x mlecznik wys.8,5cm.

1x cukiernica wys.8cm.

5x filizanka wys.5cm. śr.5cm.

5x talerzyk deserowy śr.14cm.

5x spodek śr.10,5cm.

Numer katalogowy: 1133

SERWISY KAWA HERBATA

cena: 1 999.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 1133

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 103
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Europejczycy zaczęli produkować porcelanę dopiero na początku XVIII w. - stało się tak dzięki Augustowi Mocnemu, który uwięził swojego alchemika w laboratorium w zamku pod Miśnią i pod ... więcej