Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Misa kobaltowa Sevres Francja

Strona głównaPLATERY BRAZ METALMisa kobaltowa Sevres Francja

dostępność: 1

img_20211213_145413_1.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy pochodzącą z Sevres,  utrzymaną w neoklasycystycznym tonie, ręcznie malowaną misę- bombonierę. Naczynie w kolorze kobaltu, o podstawie i dwóch uchwytach z brązu. Lekkości nadaje jej ażurowy rant . Przedmiot posiada orygnalną sygnaturę ACF / Decor de Sevres / fait a la main.

Stan zachowania uznaje się zabardzo dobry- z normalnymi śladami użytkowania i wieku.

Wymiary:

wysokość: 10cm

średnica wlotu: 11cm

podstawa: 6cm/6cm

W XVIII wieku porcelana była jednym z najwyżej cenionych towarów na świecie. Tylko bardzo bogaci mogli sobie pozwolić na przedmioty wykonane z tego kruchego materiału, który przywieziono dużym kosztem z Dalekiego Wschodu.
Porcelana została opracowana w Chinach około 2000 lat temu, ale przepis był ściśle strzeżoną tajemnicą. Dopiero na początku XVIII wieku Johann Friedrich Böttger odkrył magiczną formułę wytwarzania prawdziwej porcelany twardej, aw 1710 roku powstała fabryka w Miśni.
Chociaż pierwsza „prawdziwa” porcelana w Europie została wyprodukowana przez Böttgera w Niemczech, Francuzi szybko poszli za przykładem z Drezna. Porcelanę w miękkiej paście produkowano w Chantilly, St Cloud i Vincennes od 1738 roku.
Od samego początku fabryka Vincennes cieszyła się uprzywilejowanym statusem Manufacture Royale wśród fabryk porcelany, przy królewskim patronacie i wsparciu finansowym króla Ludwika XV i Madame de Pompadour.
Do 1756 r. Teren Vincennes uznano za zbyt ciasny i na skraju wioski Sèvres zbudowano nową fabrykę, w której postęp techniczny i osiągnięcia artystyczne były kontynuowane.
Niektóre wczesne francuskie porcelany miały charakter imitacyjny. niektóre naczynia naśladowały kształt i dekorację wczesnych elementów miśnieńskich pomalowanych scenami portowymi. Jednak Sèvres szybko zaczął dystansować się od swojego niemieckiego konkurenta, a do lat pięćdziesiątych XVIII wieku opracował własne formy i dekoracje. Niektóre z pierwszych wyprodukowanych sztuk to małe wyroby z kawy i herbaty z kolorowymi fusami i złoceniami. Wczesna mielona „bleu lapis” jest szczególnie charakterystyczna, z pięknym wyglądem przypominającym pranie lub „cętkowaną”. Fabryka była również dobrze znana ze swojego wspaniałego koloru podłoża bleu céleste, jak widać na cukiernicy powyżej, która została wprowadzona w manufakturze w 1753 roku. usługa w kolorze zaraz po jej opracowaniu. Porcelana Sèvres jest bardzo często oznaczona dwoma literami „z przeplotem” pomalowanymi na niebiesko. To z kolei często zawiera literę lub podwójną literę, która służy jako kod roku, w którym utwór został wyprodukowany. Zatem dzbanek z literą A miałby datę produkcji około 1754 roku. Sèvres jest szczególnie dokumentalną fabryką pod tym względem, ponieważ malarze i pozłotnicy mogli umieszczać swoje „piętno” na pracach, nad którymi pracowali, w celu identyfikacji siebie. Wielu z tych malarzy i dzieł, nad którymi pracowali, jest odnotowanych w dokumentach fabrycznych (obecnie przechowywanych w archiwach w Sèvres), dzięki czemu można ich zidentyfikować.

Numer katalogowy: 4480

PLATERY BRAZ METAL

cena: 990.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 4480

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Dodatkową zachętą do zakupu zastawy, z tego wyjątkowego kruszcu, był przesąd ,że porcelanowe naczynia rozpadały się w zetknięciu z trucizną!Dodatkową zachętą do zakupu zastawy, z tego ... więcej