Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Od rewolwerów do artykułów biurowych EL CASCO

Strona głównaSREBRO BRAZ METALOd rewolwerów do artykułów biurowych EL CASCO

dostępność: 1

img_20190922_162230_2.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy zestaw luksusowych akcesoriów biurkowych hiszpańskiej marki EL CASCO, działającej od 1920roku, a zajmującej sie uprzednio produkcją rewolwerów! Zestaw składa się z dziurkacza do papieru, zszywacza oraz tzw. osuszacza. Każdy z produktów prezentuje sie niezwykle elegancko, a jego zjawiskowość opiera się na niebywalej prostocie formy i stylu.

Stan zachowanie przedmiotów uznaje się za bardzo dobry. Prezentowane produkty mogą stanowić niebywałą ozdobę biura,stylowej kancelarii czy gabinetu.

Wymiary dziurkacza:

długość: 12cm

szerokość: 11cm

wysokość: 9cm

 

Wymiary zszywacza:

długość: 13,5cm

szerokość: 5,5cm

wysokość: 10cm

 

Wymiary osuszacza:

długość: 13cm

szerokość: 7cm

wysokość: 7cm

 


Historia marki EL CASCO


Firmę założono we wrześniu 1920 r. w Eibar (Guipuzcoa) przed notariuszem o nazwisku Eibara D. Alejandro Astaburaga Eraña.
Dwóch pracowników firmy Orbea S.R.C. w  czasach broni palnej (później rowerów i motorowerów), uważał, że posiadając wiedzę, którą mają, mogą podjąć przygodę stworzenia nowej firmy zajmującej się produkcją wysokiej jakości rewolwerów.
Dwie osoby, o których mowa, to pan Juan Solozabal Mendive i pan Juan Olave Bilbao. Założyli firmę Olave, Solozaval SRC.
Pierwszymi produktami były rewolwery wyprodukowane pod trzema różnymi markami: El Casco, Duque i Tejón. Zakres był bardzo szeroki, kalibry 38 i 32 z rurami 2½, 3¼, 4½, 4¼, 5 i 6 cali.
Pierwszymi produkowanymi obiektami biurkowymi były zszywacz model M-5 i automatyczny licznik modelu M-500, który szybko podbił rynek krajowy, wyposażając wiele biur publicznych i prywatnych na całym terytorium Hiszpanii.
Po sukcesie tych produktów powstały nowe modele, takie jak temperówki, papier firmowy, wiertła itp. przyczyniło się to jeszcze bardziej do szybkiego rozwoju firmy, zawsze utrzymując jako podstawową przesłankę niezawodność mechaniczną jej produktów. W rzeczywistości jego technicy opracowujący zszywacze uważali, że „zszywka powinna paradować przez zszywacz z taką samą precyzją jak kula przez lufę rewolweru”.
Obecnie produkty El Casco są sprzedawane w ponad czterdziestu krajach, będąc obecnymi w najlepszych sklepach z artykułami papierniczymi, wysokiej klasy sklepach piśmiennych i dystrybutorach towarów luksusowych z całego świata. Starsi liderzy i profesjonaliści w niezliczonych krajach korzystają z naszych artykułów w swoich biurach, oferujących praktyczność i odrobinę elegancji.


Numer katalogowy: 3005

SREBRO BRAZ METAL

cena: 2 190.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 3005

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Europejczycy zaczęli produkować porcelanę dopiero na początku XVIII w. - stało się tak dzięki Augustowi Mocnemu, który uwięził swojego alchemika w laboratorium w zamku pod Miśnią i pod ... więcej