Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Oryginalne nczynie do serwowania potraw ART DECO

Strona głównaSREBRO BRAZ METALOryginalne nczynie do serwowania potraw ART DECO

dostępność: 1

img_20191117_132754.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

 Prezentujemy grubo platerowane naczynie do serwowania dań w stylu Art Deco . Klasyczne art deco w kształcie, pękate i kanciaste zarazem , pełne niezwykłej prostoty i elegancji, tutaj zachowany kształt na bazie ośmiokąta.  Zestaw składa się z wyższego naczynia z wygodnymi uchwytami i przykrywą , umieszczonego na solidnej tacy. Zestaw posiada oryginalny ebonitowy uchwyt stosowany w tamtym czasie w eleganckich wyrobach galanteryjnych.  Ebonit został opatentowany w 1851 roku przez Nelsona Goodyera, na podstawie technologii wulkanizacji gumy opracowanej w 1839 roku przez Charlesa Goodyera (identyczny proces opracował w 1843 roku Thomas Hanckok. Dawniej był bardzo ceniony jako tworzywo galanteryjne.

Stan zachowania przedmiotu uznaje się za dobry, ze względu na widoczne delikatne zarysowania, wynikające z uzytkowania i wiekowości naczynia.

Wymiary naczynia:

wysokość: 8cm

długość: 27cm

szerokość: 20cm

Wymiary tacy:ok.28/28cm

 

Numer katalogowy: 3182

SREBRO BRAZ METAL

cena: 990.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 3182

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Europejczycy zaczęli produkować porcelanę dopiero na początku XVIII w. - stało się tak dzięki Augustowi Mocnemu, który uwięził swojego alchemika w laboratorium w zamku pod Miśnią i pod ... więcej