Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Secesyjny zestaw do serwowania deserów

Strona głównaSREBRO BRAZ METALSecesyjny zestaw do serwowania deserów

dostępność: 1

img_20191012_080040.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

 Prezentowany zestaw do serwowania deserów to ponadczasowy szyk i wyjątkowa jakość. Zestaw składa się z czterech elementów, umieszczonych w oryginalnie zachowanym etui, wyścielonym u spodu czerwonym welurem. Ten niezwykle elegancki zestaw zawiera ażurową- przekłutą łyżkę i łopatkę oraz pięknie grawerowany widelczyk oraz nożyk.  Ozdobne uchwyty zdobią piękne kwiatowe- roślinne wzory. Takie zestawy stosowano przy najbardziej ekskluzywnych stołach, łyżkę do przesiewania cukru, płaską łopatkę do serwowania drobnych słodkości-czekoladek czy ciasteczek, nóż do krojenia dżemu lub twarogu na herbatniku oraz widelec do owoców. Datę powstania zestawu określa się na ostatnie dziesięciolecie XIX wieku.

Stan zachowania zestawu, zważywszy na jego wiekowość- bardzo dobry. Owszem zestaw posiada ślady użytkowania- zarówno na etui jak i w postaci drobnych zarysowań na sztućcach, jednak jego elegancja i wiek pochodzenia determinuje określenie jego stanu na bardzo dobry.

Wymiary etui:

długość: 21cm

szerokość: 15cm

 

Wymiary sztućców:

łopatka: 17cm

widelczyk: 16cm

nóż: 17cm

łyżka: 16cm

Numer katalogowy: 3074

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Nazwę porcelana użył ponoć po raz pierwszy Marco Polo w XI wieku podczas swojego pobytu w Chinach. Zobaczył porcelanę i nazywał ją porceletta. Porceletta to po polsku porcelanki, czyli nazwa ... więcej