Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Uroczy francuski serwetnik dla dziecka CHRISTOFLE model Sawanna

Strona głównaSREBRO BRAZ METALUroczy francuski serwetnik dla dziecka CHRISTOFLE model Sawanna

dostępność: 1

img_20190404_162651.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy piekny serwetnik francuskiej marki CHRISTOFLE. Produkt pochodzi z kolekcji inspirowanej Afryką o nazwie Sawanna. Serwetnik wykonany w całości z polerowanej srebrnej płyty. Wyróżnia go uroczy wzór zwierzęcy przedstawiający hippopotama ze swym młodym oraz małpę z dwojgiem małpiątek, zdających sie maszerować wokól  jego pierścienia.

Stan zachowania uznaje się za bardzo dobry. Serwetnik posiada materiałową sakiewkę, chroniącą pierścień przed uszkodzeniem oraz oryginalne pudełko z logiem marki Christofle. Ślady użytkowania odznaczyły sie przede wszystkim na na papierowym etui mieszczącym całośc zestawu. Serdecznie zachęcamy do zakupu- produkt może być oryginalnym pomysłem na prezent z okazji narodzin dziecka (cena nowego produktu wynosi ponad 500 zł).

 

Wymiary:

wysokość: 3,5cm

Christofle – ikona francuskiej sztuki, jest kwintesencją rzemiosła złotniczego, srebro : symbol luksusu i wyrafinowania. Firma założona w roku 1830 przez Charles Christofle (1805 – 1863). Swoja karierę rozpoczął od wystawy paryskiej w roku 1839 zdobywając złoty medal. Interesowały Go nowoczesne metody produkcji. W 1942 roku uzyskał od chemika de Ruolza patenty na srebrzenie galwaniczne. Wykupił również licencje na stosowanie we Francji technologii Ellingtona z Birmingham na 10 lat. Produkcja firmy Christofle obejmowała zatem przedmioty srebrzone, galwaniczne oraz z litego srebra. Katalogi zawierały informację że każdy model mógł być wykonany w dwóch wersjach , przy czym srebrzone kosztowały mniej. Jedna z najwierniejszych Klientek Christofle była cesarzowa Eugenia (żona Napoleona III), która zamówiła u niego kompozycje na środek stołu w swoim ulubionym stylu Ludwiga XVI (żardiniera Galerii R&R w stylu Ludwika XV). Napoleon III zlecił firmie wykonanie zastawy stołowej do pałacu w Tuileries realizacja tego zamówienia zajęła 3 lata. Grono stałych Klientów firmy Christofle powiększył również kuzyn Cesarza , Książe Józef Karol , do swojej wilii w stylu pompejańskim zamówił wspaniałą kompozycje na środek stołu. W 1855 pracownia zatrudniała około 1200 osób. Współpracowała także ze słynnymi projektantami francuskimi. W 1859 C. Christofle otworzył drugi zakład w Karlsruhe a pierwszych latach XX wieku filie w Wiedniu i Brukseli. Po śmierci założyciela , przedsiębiorstwo przejął i rozwinął syn Paul. Aktualnie firma funkcjonuje i należy do największych producentów przedmiotów ze srebra na świecie. Obecnie działa w ponad 70 krajach i jest uważana za nowoczesną i luksusową markę w projektowaniu kolekcji zastaw stołowych , akcesoriów i biżuterii. Źródło: Srebra XV – XX wieku str. 97 , wydawnictwo Amber.

Numer katalogowy: 2772

SREBRO BRAZ METAL

cena: 349.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 2772

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
"Christofle" i Polska. Mało kto wie, że historia firmy "Christofle", nierozerwalnie łączy się z Polską. Przez stulecia, na przemian konkurując i współpracując z warszawskim Fragetem, ... więcej