Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Karafka Cristallerie Lorraine Baccarat

Strona głównaSZKLOKarafka Cristallerie Lorraine Baccarat

dostępność: 1

img_20200517_105710_1.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Zachwycająca karafka pochodząca z regionu Baccarat,a mianowicie manufaktury Cristallerie Lorraine.  Karafka o sporych gabarytach i cięzkiej formie, której nieco lekkości nadaje stopka na planie ośmiokata. Naczynie posiada rozszerzający się ku górze brzusiec, pokryty dużą ilością oryginalnych, dość głębokich szlifów.

Stan zachowania uznaje się za bardzo dobry i godny polecenia produkt luksusowy. Karafka posiada oryginalną sygnaturę na spodzie naczynia, potwierdzającą jej pochodzenie i autentyczność.

Wymiary:

wysokość: 30cm

średnica wlotu: 3cm

długość korka: 7cm

 

Lemberg Crystal Factory została założona w 1925 roku przez Théodore Heitzman. Ten ostatni wytwórca z pobliskiej huty szkła kryształowego Saint Louis, stracił dużą część obrotów po stworzeniu tej należącej do fabryki. Następnie postanawia założyć Cristallerie Lorraine (Cristallerie de Lemberg).
Zaczyna się skromnie od cztero-garnkowego piekarnika i setki pracowników, z których większość była przeszkolona  w Saint-Louis, może natychmiast zapewnić produkcję wysokiej klasy kryształu w niszy zastawy stołowej. Styl podąża za trendami, które są odzwierciedleniem tego, co co roku pojawia się na na międzynarodowych wystawach zastawy stołowej. Dominuje tradycja cięcia kryształów i „podwójnego koloru” w stylu czeskim. Klienci pochodzą z klas średnich, których rozwój społeczny sprzyja rozwojowi „domów towarowych”.

Podobnie jak wszystkie huty szkła, przedsiębiorstwo Heitzmann ucierpiało w następstwie kryzysu gospodarczego w 1929 r., Kryzysu społecznego w 1936 r. I wojny w latach 1939–1945, która dwukrotnie go zniszczyła. W 1948 r. Stała się spółką z ograniczoną odpowiedzialnością pod nazwą „Cristallerie Lorraine-les Fils de Théodore Heitzmann”.

Numer katalogowy: 3462

SZKLO

cena: cena wkrótce

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 3462

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Tajemnica weneckiego MURANO. Szklane towary z Wenecji, których sława obiegła cały świat, były niegdyś, do tego stopnia pożądanym towarem,że wenecki senat w XIII, pod pretekstem ... więcej