Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Elegancka karafka kryształowa do wina BACCARAT model Jonzac 900ml

Strona głównaSZKLOElegancka karafka kryształowa do wina BACCARAT model Jonzac 900ml

dostępność: 1

img_20220826_113456.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Przedstawiamy przepiękna karafkę do wina światowej sławy, francuskiej manufaktury Baccarat model JONZAC.

Wzór ten produkowany był od 1912r do 2002r i opiera się na sukcesie modelu "harcourt" z 1910r. Jonzac przejął jego kształt i dodał wspaniały frez z liścia laurowego, który pochodzi z serwisu "Charles" z 1828r. więc jest to połączenie dwóch różnych modeli w jedną, cudowną całość, a efekt jest na prawdę bardzo zadowalający.

Karafka wykonana została z najlepszej jakości szkła kryształowgo na sześciokątnej podstawie. Wyżej znajdziemy charakterystyczną dekorację dookoła całej karafki na wzór liści laurowych. Sięgając wzrokiem wyżej ukaże się nam rozbudowana szyjka na sześciokątnej podstawie rozchylająca się nieco ku gorze, a na samej górze znajduję się olśniewający kryształowy korek, który swym rownierz sześciokątnym kształtem chce dopasować się do modelu karafki.

Stan zachowania jest bardzo dobry, z normalnymi śladami użytkowania. Gorąco polecam !

Wymiary:

wys. 30cm

śr. wlewu 2,5cm

śr. podstawy 7,5cm

poj. 900ml

Firma BACCARAT powstała w drugiej połowie XVIII w, a dokładnie w 1764r w małej miejscowości Baccarat we Francji, gdzie początkowo nosiła nazwę "huta św. Anny" Zgodnie z decyzją Ludwika XV huta miała produkować zarówno naczynia dekorowane naśladując wyroby importowane z Czech jak i szkło okienne. W ciągu 20 lat fabryka stała się trzecią co do wielkości hutą szkła we Francji, a zarazem w Europie. W 1816r nadeszło nowe otwarcie w dziejach firmy z nazwiskiem Aime-Gabriel dArtigues, który był już właścicielem huty szkła kryształowego w Voneche. Po zakupie huty szkła św Anny wystąpił z prośba do Ludwika XV o zgodę na przywóz wyrobów z Voneche za co zobowiązał się uruchomić produkcję w Baccarat na nowo. Był to początek drogi do wielkiego sukcesu na skalę światową.

 

 

 

Numer katalogowy: 4799

SZKLO

cena: 1 290.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 4799

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Zastanawialiście się kiedykolwiek, ile warta jest najdroższa filiżanka na świecie? Cóż, odpowiedź na to pytanie wręcz zwala z nóg, bo mówimy w tym przypadku o kwocie sięgającej ... więcej