Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Kieliszki dla dwojga LA ROCHERE

Strona głównaSZKLOKieliszki dla dwojga LA ROCHERE

dostępność: 2

img_20191026_090425.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy dwa piękne kieliszki ze słynnej na calym świecie francuskiej huty szkła La Rochere. Kieliszki są niezwykle oryginalne w swej formy i zostały wykonane przez mistrzów szklarskiego rzemiosła.Kieliszki posiadają geometryczną formę- stopka w formie sześciokąta. Ponadto forma samego kielicha przypomina kształtem nieco te kielichy pochodzące z dawnych epok, niczym zdjęte ze średniowiecznych stołów, jednak w nieco lżejszym szklanym wydaniu z charakterystycznym dla marki "szwem".

Stan zachowania kieliszków określa się jako bardzo dobry. Mogą stanowić ciekawą ozdobę stołu np. w czasie romantycznej kolacji dla dwojga.

wymiary:

wysokość: 16cm

średnica wlotu: 9cm

szerokość podstawy: 7cm

 

La Rochere produkuje tradycyjne francuskie wyroby szklane od 1475 roku i jest najstarszą stale działającą fabryką szkła w Europie, wytwarzającą piękne i solidne ciężkie wyroby szklane  tradycyjną metodą. Poczucie i osobowość starego świata jest znakiem autentycznego szkła La Rochere. La Rochere znajduje się w lasach regionu Lotaryngii i Franche-Comte, które dostarczały drewno opałowe do ogrzewania pieców, a także paprocie, których popioły zapewniają potaż niezbędny do stopienia szkła. Każdy kawałek szkła La Rochere jest wykonany z bardzo trwałego i przezroczystego szkła całkowicie pozbawionego ołowiu. Każdy egzemplarz, pierwotnie stworzony przez francuskich rzemieślników szklanych, przedstawia prawdziwe dzieło sztuki i historii z Francji, celebrujące chwalebną kreatywność Francuzów. La Rochere wciąż produkuje swoje historyczne i słynne wzory, w tym swoją wyjątkową „Pszczółkę Napoleona”, wykorzystując proces bezpośrednio inspirowany tradycyjną metodą XIX wieku.

Numer katalogowy: 3172

SZKLO

cena: cena 69.00 dotyczy 1 szt.

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 3172

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Porcelanę wynaleziono w Chinach w VIII w. Nazwę nadali jej jednak prawdopodobnie Portugalczycy (wyraz porcella oznacza muszlę). Delikatna i prześwitująca, często przyrównywana była do ... więcej