Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Kieliszki do wódki/likieru BACCARAT kolekcja "Piccadilly" 4szt

Strona głównaSZKLOKieliszki do wódki/likieru BACCARAT kolekcja "Piccadilly" 4szt

dostępność: 1

20230911_130240.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy zestaw wytwornych kieliszków do wódki lub likieru wyprodukowanych przez znaną i cenioną na całym świecie manufakturę kryształów BACCARAT z kolekcji PICCADILLY 4szt.

Manufaktura Baccarat powstała w 1764r w Lotaryngii. Region ten bogaty jest w złoża krzemowe i słynie z wyrobu szkła kryształowego. Rzemieslnicy Baccarat równocześnie pracowali nad technologią i wzornictwem, aby po upływie 50 lat stać się potega w produkcji kryształów. W 1823r firma zdobyła złoty medal na Narodowej Wystawie w Paryżu. Zamówienie na komplet kieliszków złożył sam król Ludwik XVIII. Kolejne zamówienia płynęły ze strony mahardży Radżastanu, cesarza Japonii, przywódców cesarstwa Osmańskiego oraz Rosyjskich carów. Zamówienia płynęły jak rzeka, a produkcja szła pełną parą - jednocześnie wyroby były wciąż udoskonalane. W 1839r wprowadzony został kolor. Początkowo była to jedynie rubinowa czerwień i złoto, a z czasem błękit, róż, kobalt, zieleń, ametyst i bursztyn. Produkcja Baccarat dzieli się na pięć gałęzi - oswietlenie, naczynia stołowe, biżuterię (od 1992r), dekorację oraz butelki na perfumy. Baccarat jest synonimem produktów najbardziej luksusowych wykonanych z najwyższej jakości materiału. Wychodzi na przeciw oczekiwaniom klientów tworząc cudowne wyroby, które zachwycają ludzi na całym świecie.

Stan zachowania uważa się za bardzo dobry. Kieliszki sygnowane sa na spodzie znakiem BACCARAT.

Serdecznie polecam i zapraszam do zakupu !

Wymiary:

wys. 8cm

śr. wlewu 5cm

śr. podstawy 4cm

poj. 50ml

Numer katalogowy: 5254

SZKLO

cena: 0.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 5254

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Dodatkową zachętą do zakupu zastawy, z tego wyjątkowego kruszcu, był przesąd ,że porcelanowe naczynia rozpadały się w zetknięciu z trucizną!Dodatkową zachętą do zakupu zastawy, z tego ... więcej