Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Kolorowe cudeńka z MURANO

Strona głównaSZKLOKolorowe cudeńka z MURANO

dostępność: 1

img_20190404_162153.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy przepiękne flakoniki pochodzące ze znanej i cenionej na całym świecie włoskiej manufaktury szkła MURANO. Flakoniki ze szkła w kolorze zielonym i błękitnym, fantazyjnie zespolone ze sobą naprzemiennie, tworząc pasiasty wzór. Wyjątkowego charakteru nadają im bajeczne korki w kształcie wygietych liści z przezroczystego szkła malowanego złotem.

Wyjątkowość wyrobów ma związek nie tylko z ich jakością i niezrównaną paletą kolorów, ale również z dziedzictwem historycznym marki. Szkło wytwarzane jest na Lagunie Weneckiej już od IX wieku, istnieje teoria jakoby przeniesienie  produkcji na wyspę Murano, miało mieć związek z ochroną tajemnicy jej wytwarzania przed obcokrajowcami.

W XIV stuleciu wyroby ze szkła zyskały już taką renomę, że twórcy szkła uważani byli za najbardziej prominentnych mieszkańców miasta, a co mniej sprzyjające ze względu na posiadaną przez nich wiedzę stali się oni niejako niewolnikami swojego fachu.

Zabarwione szkło uzyskuje się dodając krzemionki przed jej stopieniem lub w czasie topienia wybranymi środkami chemicznymi. Wiele odcieni wciąż stanowi tajemnicę jej wytwórców- np rubin otrzymuje się przy użyciu roztworu złota- dlatego te produkty w czerwieni i rubinie należą do zdecydowanie najdroższych, a tym samym najbardziej pożądanych.

Stan zachowania uznaje się za dobry, ze względu na ubytki szkła na korkach obu flakoników (ze względu na fantazyjny kształt korka defekt nie przykuwa uwagi).

 

 

Numer katalogowy: 2771

SZKLO

cena: 119.00 za sztukę

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 2771

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Tajemnica weneckiego MURANO. Szklane towary z Wenecji, których sława obiegła cały świat, były niegdyś, do tego stopnia pożądanym towarem,że wenecki senat w XIII, pod pretekstem ... więcej