Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Kryształowy dzban na wino/wodę

Strona głównaSZKLOKryształowy dzban na wino/wodę

dostępność: 1

img_20190518_102857.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy piękny eksponat o użytkowym przeznaczeniu do serwowania napojów. Dzbanek powstał  ze szlachetnego, grubego, ręcznie formowanego szkła kryształowego z okuciem ze stali i srebra. Całe okucie wraz uchwytem wykonane jest z polerowanego metalu, natomiast uważa się,że pokrywa została dołączona do całości i nosi sygnaturę angielskiej marki Sterling. Ponadto pozostałe elementy pochodzą  prawdopodobnie z niemieckiej manufaktury. Najbardziej dekoracyjnym elementem jest grube szkło , zwężające się ku górze, z rżniętym po całym obwodzie dekoracyjnym motywem gwieździstym.

Stan zachownie uznaje się za dobry. Dzbanek nosi normalne ślady związane z użytkowaniem- głównie widoczne na metalowych elementach i  spodzie pięknie zdobionej pokrywy wykonanej ze srebra. Dzbanek może stanowić niebanalną ozdobę przyjęcia czy być uzupełnieniem domowej zastawy w czasie rodzinnego posiłku.

Wymiary:

wysokość: 26cm

średnica wlotu: 6cm

średnica podstawy: 10,5cm

Numer katalogowy: 2845

SZKLO

cena: 349.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 2845

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Porcelanę wynaleziono w Chinach w VIII w. Nazwę nadali jej jednak prawdopodobnie Portugalczycy (wyraz porcella oznacza muszlę). Delikatna i prześwitująca, często przyrównywana była do ... więcej