Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Luksusowy flakon od BACCARAT model Pierreries

Strona głównaSZKLOLuksusowy flakon od BACCARAT model Pierreries

producent: Paryz

dostępność: 1

img_20190429_173404.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy piękny flakon na perfumy, francuskiej marki BACCARAT model Pierreries. Jest to zjawiskowy przezroczysty kryształ pokryty żurawinową powłoką szkła kryształowego. Datę powstania tego eleganckiego produktu datuje się między 1890 rokiem a 1900, co w praktyce oznacza, iż nie posiada on znanej nam obecnie sygnatury Baccarat. Jednak model jest wymieniony w katalogu marki z 1916r., pod nazwą Pierreries. Ponadto wzmianki o tym produkcie zawarte są w katalogu "Arts de la table", odnoszące się do wersji ciętego kryształu o modelu Diamants Pierreries oraz modelu Pontarlier.

Stan zachowania produktu uznaje się za bardzo dobry.Jedyna widoczna wada to regularny uszczerbek szkła w dolnej części korka, niewidoczny i nie wpływający na użytkowanie przedmiotu. Flakon prezentuje się niezwykle efektownie, może zarówno pełnić funkcję ekskluzywnej dekoracji kobiecej toaletki, badź zgodnie ze swym przeznaczeniem- stanowić luksusową oprawę dla ulubionych perfum.

Wymiary:

wysokość bez korka: 9cm

długość korka: 6cm

średnica wlotu: 3cm

średnica podstawy: 4cm

Numer katalogowy: 2828

SZKLO

cena: 590.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 2828

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Porcelanę wynaleziono w Chinach w VIII w. Nazwę nadali jej jednak prawdopodobnie Portugalczycy (wyraz porcella oznacza muszlę). Delikatna i prześwitująca, często przyrównywana była do ... więcej