Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Nietuzinkowa francuska karafka z kieliszkami okuta srebrem

Strona głównaSZKLONietuzinkowa francuska karafka z kieliszkami okuta srebrem

dostępność: 1

img_20190401_151503.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Piękny francuski zestaw do alkoholu, składający się z kryształowej karafki  oraz 5 kieliszków ( jeden kieliszek uszkodzony zostanie dodany jako gratis) okutych srebrem proba 800 . Całośc wykonana z  bezbarwnego, wysoko ołowionego szkła kryształowego, dmuchanego w formie. Karafkę tworzy kulisty korpus, fasetowana szyjka zdobiona ciekawym szlifem, okuta szeroką opaską ze srebra. Piękne zdobienie roślinne w dolnej i górnej części zrebrnego okucia karafki dodaje im niewątliwego uroku i delikatności. Widoczna punca w kształcie głowy Minerwy, wskazuje na francuskie pochodzenie zestawu jak i na srebro proba 800.

Stan zachowania uznaje się za dobry ze względu ma zniekształcenie u spodu karafki, uszkodzenie nie wpływa na jakość jej użytkowania i  nie umniejsza jej walorów wizualnych oraz niewielkie uszczerbki kryształu na korku karafki. Uprzejmie proszę o dokładne zapoznanie się z załączonymi zdjęciami produktu.

 

Wymiary karafki:

wysokość bez korka: 8,5cm

średnica podstawy: 7,5cm

średnica wlotu: 2,5cm

 

Wymiary kieliszków:

wysokość: 7cm

średnica podstawy: 4,5cm

średnica wlotu: 4,5cm

Numer katalogowy: 2747

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Europejczycy zaczęli produkować porcelanę dopiero na początku XVIII w. - stało się tak dzięki Augustowi Mocnemu, który uwięził swojego alchemika w laboratorium w zamku pod Miśnią i pod ... więcej