Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Oryginalna karafka z kieliszkami ze szkła uranowego

Strona głównaSZKLOOryginalna karafka z kieliszkami ze szkła uranowego

dostępność: 1

img_20190507_163400_-_kopia.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Elegancka karafka wraz z 6-cioma kieliszkami do serwowania alkoholi, wykonane z połączenia szkła bezbarwnego oraz szkła uranowego w kolorze jasnozielonym.Cechą charakterystyczną tego typu szkła jest luminescencja w świetle ultrafioletowym. Co ciekawe w zależności od zastosowanego związku uranu i jego stężenia, można było uzyskać barwę od żółtej do zielonej, a sposób obróbki pozwalał na uzyskanie różnych efektów m.in matowego "szkła wazelinowego". Zarówno karafka jak i kieliszki ozdobione są emaliowanym dekorem w kolorze żółtym i czerwonym.Kieliszki są niezwykle delikatne,a zastosowany dekor i jasnozielony kolor szkła sprawiaja, że mimo swego wieku wyglądają bardzo świeżo, ekstrwagancko i nieco egzotycznie.

Stan zachowania uznaje się za bardzo dobry- brak uszczerbków szkła, komplet nosi normalne ślady użytkowania i prezentuje się niezwykle efektownie zważając na  jego wiekowość.

 

Wymiary karafki:

wysokość bez korka: 18cm

średnica wlotu: 3,5cm

średnica podstawy: 7cm

długość korka: 6cm

 

wymiary kieliszków:

wysokość: 7,5cm

średnica wlotu: 4cm

średnica podstawy: 4cm

 

Numer katalogowy: 2826

SZKLO

cena: 790.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 2826

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
"Christofle" i Polska. Mało kto wie, że historia firmy "Christofle", nierozerwalnie łączy się z Polską. Przez stulecia, na przemian konkurując i współpracując z warszawskim Fragetem, ... więcej