Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Piękna karafka 6 kieliszków na tacy szkło prasowane uranowe

Strona głównaSZKLOPiękna karafka 6 kieliszków na tacy szkło prasowane uranowe

dostępność: 1

p12901841901.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy piękny komplet  karafkę 6 kieliszków na tacy, wykonany ze szkła prasowanego, uranowego w odcieniu żółtym/ jasnozielonym.Prawdopodobnie Baccarat. Kraj pochodzenia FRANCJA. Okres koniec XIX poczatek XX wieku.

Całość prezentuje się bardzo efektownie, liczne zdobienia w postaci reliefów-zarówno na karafce,tacy jak i kieliszkach. Po podświetleniu szkła światłem ultrafioletowym- zestaw prezentuje sie wręcz magicznie.

Całość zachowana zważywszy na wiek,w bardzo dobrym stanie,za wyjątkiem zatyczki która posiada niewielki ubytek szkła- nie wpływa to jednak  na jakość użytkowania,spodnia część stopki jednego z kieliszków posiada nieznaczny defekt-nie posiada gładkiej powierzchni,nie znaczy to,że kieliszek nie stoi prosto. Serdecznie polecamy miłośnikom starych, kolorowych szkieł.

Wymiary karafki:

wysokość bez korka: 17cm

długość korka: 7,5cm

średnica podstawy: 5cm

średnica wlotu: 4cm

poj.30ml.

 

Wymiary kieliszków:

wysokość: 8cm

średnica wlotu: 3,5cm

średnica podstawy: 3,5cm

Średnica tacy 21,5cm.

Szklo uranowe.....

Numer katalogowy: 2746

SZKLO

cena: 990.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 2746

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Europejczycy zaczęli produkować porcelanę dopiero na początku XVIII w. - stało się tak dzięki Augustowi Mocnemu, który uwięził swojego alchemika w laboratorium w zamku pod Miśnią i pod ... więcej