Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Piękny świecznik figuralny od BACCARAT

Strona głównaSZKLOPiękny świecznik figuralny od BACCARAT

dostępność: 1

img_20190518_100715.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Mamy zaszczyt zaprezentować kolejną perłę w naszej kolekcji, sygnowaną francuską marką Baccarat. Świecznik należy do grupy świeczników figuralnych z piękną anielską postacią chłopca- cherubina w jego centralnej części. Przedmiot posiada przepiękną, dość masywną formę, wykonaną z transparentnego szkła kryształowego- prasowanego, z licznym elementami matowymi. Szacowany okres powstania szklanego cudeńka kształtuje się między 1950 a 1974 rokiem.

Stan zachowania uznaje się za bardzo dobry- brak widocznych uszkodzeń. Serdecznie zachęcamy do zakupu i zapoznania się z materiałem fotograficznym.

Wymiary:

wysokość: 27,5cm

średnica wlotu: 6,5cm

wlot na świecę: 3,5cm

średnica podstawy: 12,5cm

Najbardziej znana i ceniona dziś huta szkła powstała w 1764 roku w Baccarat w Lotaryngii. Od XIX wieku Baccarat jest obecny na królewskich dworach, współcześnie gości również w wielu ambasadach i luksusowych domach. Z wytworów manufaktury korzystali między innymi królowie: Ludwik XVIII, Karol X I Ludwik Filip, a także cesarz Napoleon III oraz wszyscy francuscy prezydenci. Jednym z najwierniejszych klientów był car Mikołaj II – specjalnie na jego życzenie została stworzona wyjątkowa seria kryształowych kandelabrów i fontann.

 

Numer katalogowy: 2843

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 103
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Tajemnica weneckiego MURANO. Szklane towary z Wenecji, których sława obiegła cały świat, były niegdyś, do tego stopnia pożądanym towarem,że wenecki senat w XIII, pod pretekstem ... więcej