Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Przepiękny kryształowy dzbanek THERESIENTHAL kolekcja "Bacchus" XIXw

Strona głównaSZKLOPrzepiękny kryształowy dzbanek THERESIENTHAL kolekcja "Bacchus" XIXw

dostępność: 1

img_20230331_105009.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy przepiękny dzbanek kryształowy wyprodukowany przez cenioną na całym świecie manufakturę Theresienthal z kolekcji BACCHUS.

Wykonany został w całości z najwyższej jakości szkła kryształowego o bardzo fajnej formie - zaokrągloną i wypukłą na dole i węższą, prostą szyjką z wywiniętym dziubkiem oraz wygodnym, zaokrąglonym uchwytem. Dekor tego dzbanka bez wątpienia wprawia w zachwyt ! Wzór ten o nazwie Bacchus został zaprojektowany w 1890r przez Henritte Steigerwald - uczennicę Franza Von Lenbacha. Odzwierciedla romantyczną estetykę okresu wilhelmińskiego. Rozety i wstążki w kolorze bursztynowym zjawiskowo zdobią tę serię. Kolekcja łączy klasyczną formę z odrobiną fantazji. Tutaj mamy cudowny bursztynowy uchwyt oraz kwiatuszki na szyjce dzbanka, a do tego brzusiec dekorowany matowym zdobieniem. Prezentuje się to luksusowo i nietypowo. Przeznaczony jest do podawania chłodnych napoji i trunków. Nie posiada żadnej sygnatury.

Huta szkła THERESIENTHAL została założona przez czesko-niemieckich szklarzy - braci Steigerwald w 1836r. Jako producent szkła kryształowego działa na rynku już od ponad 180 lat i w tym czasie stała się popularna na całym świecie. Rzemiosło jest w Theresienthal bardzo cenione, dlatego ich produkty od początku do końca są w całości wykonywane ręcznie - od produkcji drewnianych form poprzez dmuchanie i modelowanie, aż po grawerowanie, szlifowanie zdobienie czy złocenie. Bogaty asortyment odzwierciedla wieloletnie doświadczenie, pasję i umiejętności lokalnych szklarzy, z których wielu pracuję w Theresienthal od dziesięcioleci. Swoją wiedzę przekazują z pokolenia na pokolenie, dlatego nie jest wyjątkiem, że rodzą się tu całe pokolenia szklarzy. Rezultatem jest kryształowe szkło najwyższej jakości w cudownych formach i przepięknych zdobieniach.

Stan zachowania uważa się za dobry, z normalnymi śladami użytkowania.

Serdecznie polecam i zapraszam do zakupu !

Wymiary:

wys. 16,5cm

śr. wlewu 6,5cm

śr. podstawy 8cm

poj. 600ml

Numer katalogowy: 5098

SZKLO

cena: 290.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 5098

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Dodatkową zachętą do zakupu zastawy, z tego wyjątkowego kruszcu, był przesąd ,że porcelanowe naczynia rozpadały się w zetknięciu z trucizną!Dodatkową zachętą do zakupu zastawy, z tego ... więcej