Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Unikatowy TANTALUS od BACCARAT Art Deco Grecque

Strona głównaSZKLOUnikatowy TANTALUS od BACCARAT Art Deco Grecque

dostępność: 1

p129044319.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy wyjatkowy produkt w naszej ofercie- ekskluzywny barek podrózny zwany Tantalusem pochodzący z Francji , z kryształowymi karafkami kieliszkami pochodzącymi z manufaktury BACCARAT z konca XIX i początku XX wieku. Wkład skrzyni stanowią umieszczone na utrzymanym w kolorze złota, wewnętrznym stojaku, pięknie zachowane 4 karafki oraz 11kieliszków ( brak 5-ciu kieliszków z z 16 ). Szkło bogato zdobione, liczne zmatowienia, wzory w  Art Deco tworzone metoda trawienia szkła. Duże wrażenie robią same karafki ( jedna z nich z fantazyjnie ukształtowanym wylewem), a zwłaszcza efektownie zdobione szklane korki .Całość komponuje się imponująco. Kieliszki wykonane ze szkła dmuchanego, zdobionego szlifami Art Deco . Oczywiscie jak przystalo na Baccarat dzwiek wydobywajacy sie podczas stukniecie dwoch kieliszkow jest bardzo dzwieczny i dlugi. Karafki i kieliszki nie sa sygnatyzowane poniewaz Baccarat w tym czasie nie sygnatysowala pieczecia trawiaca lecz tylko nalepka papierkowa ktora podczas mycie szkla zostala zazwyczaj zniszczona. Natomiast model Grecque jest oczywiscie skatalogowany i mozna go znalesc bez trudo .

Skrzynia zdobiona orzechowym fornirem jest  w Formie Napoleon III , zamykana na zamek z kluczykiem. 

Ze względu na wiekowość przedmiotu, stan jego zachowania uznaje się za bardzo dobry. Przedmiot jest wyjatkowy i godny polecenia dla miłośnika i kolekcjonera unikatowych przedmiotów- zachęcamy do zakupu.

 

Wymiary:

Skrzynia;

Szer:32,5 cm

Głęb:24 cm

Wys:26 cm

Numer katalogowy: 3375

SZKLO

cena: 4 600.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 3375

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Tajemnica weneckiego MURANO. Szklane towary z Wenecji, których sława obiegła cały świat, były niegdyś, do tego stopnia pożądanym towarem,że wenecki senat w XIII, pod pretekstem ... więcej