Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Mały wazon Hutschenreuther VENITIEN "Leonard" wys. 11,5cm

Strona głównaWAZONY AMFORY SWIECZNIKIMały wazon Hutschenreuther VENITIEN "Leonard" wys. 11,5cm

producent: Hutschenreuther

dostępność: 1

20231124_105356.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Przedstawiamy malutki wazon wyprodukowany przez światowej sławy, niemiecką manufakturę Hutschenreuther z kolekcji Leonard.

Wazon wykonany został z najwyższej jakości porcelany w kolorze białym dekorowany wspaniałymi motywami w cudownych kolorach.

Stan zachowania uważa się za bardzo dobry.

Serdecznie polecam i zapraszam do zakupu !

WYMIARY:

wys. 11,5cm

śr. górna 5,5cm

śr. podstawy 4,5cm

HUTSCHENREUTHER - historia słynnej marki rozpoczęła się w 1814r kiedy to młody malarz Carolus Magnus Hutschenreuther założył swoją pierwszą fabrykę w niewielkim, bawarskim miasteczku Hohenburg an der Eger. Od początku stawiał na najwyższą jakość wierząc, że klienci to docenią. Zatrudnił najlepszych rzemieślników, artystów, rzeźbiarzy i malarzy. Jego syn Lorenz postanowił iść w ślady ojca, ale mylicie się myśląc, że to były narodziny ich współracy, wręcz przeciwnie...Lorenz otworzył własną fabrykę tworząc tym samym konkurencję dla swojego ojca. Chcąc zdominować rynek postanowił iść o krok dalej i poszerzyć swoją ofertę.  W tym celu w 1917r wykupił artystyczny oddział Paula Mullera co umożliwiło mu produkcję figurek porcelanowych. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i odniósł wielki sukces. Rozruch finansowy pozwolił mu na dalsze inwestowanie w firmę. Kupił więc kilka innych fabryk między innymi Bauscher, Jager, Tirschenreuther, a nawet śląską manufakturę w Jaworzynie. Niedługo potem nabył także fabrykę swojego ojca. Mimo rywalizacji łączyła ich chęć do perfekcji i rozwoju.

 

Numer katalogowy: 5357

WAZONY AMFORY SWIECZNIKI

cena: 149.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 5357

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Nazwę porcelana użył ponoć po raz pierwszy Marco Polo w XI wieku podczas swojego pobytu w Chinach. Zobaczył porcelanę i nazywał ją porceletta. Porceletta to po polsku porcelanki, czyli nazwa ... więcej