Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Wazonik siatka kobaltowa Łomonosow

Strona głównaWAZONY AMFORY SWIECZNIKIWazonik siatka kobaltowa Łomonosow

dostępność: 1

img_20211122_144719.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy piękny kolekcjonerski wazonik , pochodzący ze znakomitej rosyjskiej manufaktury Łomonosow. Niewątpliwym atutem naczynia, jest jego niezwykle pożądany wzór kobaltowej siatki, okraszonej złotem. Stan zachowania przedmiotu uznaje się za bardzo dobry i godny polecenia. Wazonik  posiada oryginalną sygnaturę LFZ stosowaną w latach 1992-2001roku.

Wymiary:

 

Historia manufaktury Łomonosow

Do października 1917 roku fabryka nosiła nazwę Imperatorskiej i należała do rządzącej w Rosji dynastii carskiej Romanowów. Zaopatrywała w porcelanę tylko dwór carski i jego najbliższe otoczenie. W 1925 roku fabryka została nazwana im. Łomonosowa, na cześć wielkiego rosyjskiego naukowca. Od 1993 roku istnieje jako spółka akcyjna.

Białe złoto Północnej Palmiry. Bielą podobna do nefrytu, delikatnością do papieru, blaskiej do lustra, dźwiękiem do cymbałków. - Tak pisali poeci o tej porcelanie. Wyroby z tak rzadkiego i tak drogocennego materiału można było zobaczyć tylko na stołach panujących w Europie rodów.

Wyroby z Petersburga odróżniają się od innych prawdziwie białym kolorem, cieniutką warstwą glazury i tą formą, która odpowiada starym chińskim tradycjom - skorupa jajeczna.  Przy lekkim uderzeniu wyroby odzywają się bardzo melodyjnym i przyjemnym dźwiękiem. Porcelana ta wydaje się bardzo delikatna i łamliwa, jednak wytrzymuje nieznaczne obciążenia mechaniczne.

Połączenie klasycznych form z filigranowymi rysunkami daje bardzo drogocenny wygląd. Daje to pole dla kolekcjonerów porcelany.

Porcelana jest zrobiona z masy, w której skład wchodzą fosfaty wapnia i kości zwierząt. Dlatego część tej porcelany nazywamy kostną.

Dzisiaj Łomonosowska Fabryka Porcelany jako jedyna w Rosji produkuje z cienkiej, kostnej porcelany i według starych wzorów rosyjskich artystów.

Asortyment produkcji jest bardzo duży. Serwisy, pojedyncze filiżanki ze spodkiem, wazoniki, figurki zwierząt. Cały czas się on powiększa o nowe wzory, lecz te stare są kontynuowane. Produkcja ze znakiem firmowym  posiada certyfikat jakości i jest wykonana z ekologicznych surowców oraz czystych materiałów przez cały proces produkcyjny.

Numer katalogowy: 4438

WAZONY AMFORY SWIECZNIKI

cena: 299.00 zł

stara cena: 390.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 4438

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Nazwę porcelana użył ponoć po raz pierwszy Marco Polo w XI wieku podczas swojego pobytu w Chinach. Zobaczył porcelanę i nazywał ją porceletta. Porceletta to po polsku porcelanki, czyli nazwa ... więcej