Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Piękny zegar kwadransowy z kurantem

Strona głównaZEGARYPiękny zegar kwadransowy z kurantem

dostępność: 1

img_20190706_114044_-_kopia.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy kolejny piękny zegar podłogowy w naszej kolekcji- tzw. kwadransiak. Zegar stylizowany, pochodzący z Niemiec połowy XX wieku. Obudowa zegara w kolorze orzecha, wykończona w klasycznym stylu, składająca sie z 2-óch "skrzyń: wykończonych w klasycznym stylu. Skrzynia zachowana w stanie oryginalnym, nie wymagająca zabiegów konserwatorskich.  Szyby bez uszczerbków kryształowe- fazowane. Dwie pary drzwiczek zamykanych na kluczyk - małe dają dostęp do tarczy i mechanizmu, duże udostepniają wahadło z widoczną u góry harfą oraz 3 ciężarki na łańcuszkach.Zegar należy do grupy zegarów z kurantem, czyli tych z melodią wygrywaną przez mechanizmy pozytywkowe znajdujące się w zegarach; także sam zegar lub sam mechanizm, wygrywa takie melodie.Tarcza zegara została wykonana z metalu, natomiast ozdobne otoczenie tarczy w kolorze brudnego złota zostało wykonane z tworzywa.Zegar wybija pełne godziny i wszystkie upływające kwadranse, tak więc np. o godz. 4,30 wybija 4 gongi godziny i 2 gongi kwadransowe, o godz. 4,45 wybija 4 gongi godziny i 3 gongi kwadransowe, a o godz. 5,00 wybija najpierw 4 gongi kwadransowe a potem 5 gongów godzinowych. Ten sposób wybijania godzin stosowany na przełomie XIX i XX wieku.

Stan zachowania zegara uznaje się za bardzo dobry. Mechanizm sprawny, idealnie chodzący, po długim, pracochłonnym przeglądzie zegarmistrzowskim. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem fotograficznym oraz do odwiedzenia naszej galerii. Ze względu na gabaryty zegara- preferowany odbiór osobisty.

Wymiary:

wysokość: 208cm

szerokość:46 cm (górna skrzynia)

głebokość: 28cm

Numer katalogowy: 2977

ZEGARY

cena: 2 290.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 2977

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Porcelanę wynaleziono w Chinach w VIII w. Nazwę nadali jej jednak prawdopodobnie Portugalczycy (wyraz porcella oznacza muszlę). Delikatna i prześwitująca, często przyrównywana była do ... więcej