Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Trio śniadaniowe MIŚNIA XX wiek Indian Flower

Strona głównaKOLEKCJONERTrio śniadaniowe MIŚNIA XX wiek Indian Flower

dostępność: 1

img_20211213_101018_1.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy wyjątkowe trio , pochodzące ze znakomitej manufaktury w Miśni. Zestaw składa się z filiżanki, spodka oraz talerzyka deserowego, przynależącego do kolekcji Indian Flower. Każdy z elementów posiada oryginalną sygnaturę, dwóch skrzyżowanych, kobaltowych szabli, wskazujących na ich XX-wieczne pochodzenie.Ich niewątpliwym atutem, poza eleganckim kwatowym dekorem, są fantazyjne kształty rantów , muśnięte złotem. Stan zachowania całości uznaje się za bardzo dobry- jedynie spodek posiada niewielki uszczerbek (widoczne na zdjęciu).

Wymiary:

Filiżanka:

wysokość:5,5cm

średnica wylewu: 10cm

średnica podstawy:4,5cm

pojemność: ok.200ml

 

Spodek:

wysokość;2,5cm

średnica: 15,5cm

 

Talerzyk:

średnica:18cm

wysokość: 2cm

 

Położona nad brzegiem Łaby Miśnia swoją sławę zawdzięcza najstarszej w Europie fabryce porcelany. Od ponad 300 lat artyście i rzeźbiarze z zegarmistrzowską precyzją formują i dekorują porcelanowe dzieła sztuki, których ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy. Kiedy jednak zobaczysz, jak wiele żmudnej i artystycznej pracy wkładane jest w każdy detal, zrozumiesz dlaczego tak krucha i ulotna rzecz może kosztować krocie. Miśnia to nie tylko porcelana, to kolebka Saksonii i urocze miasteczko z pięknym zamkiem, zabytkową katedrą, dobrym winem i niezapomnianymi widokami.Gdyby nie problemy i ogromne koszty związane ze sprowadzaniem porcelany z Azji oraz czysty przypadek, miśnieńskiej porcelany pewnie by nie było. Na początku XVII wieku Elektor Saksonii i Król Polski August II Mocny zlecił swoim najwybitniejszym naukowcom wynalezienie sposoby na produkcję złota. Złota nie wynaleźli, ale przez przypadek odkryli jak można wytwarzać porcelanę. W roku 1707 w Miśni odkryto złóż glinki kaolinowej, już rok później wyprodukowano tu pierwszą białą porcelanę. August Mocny szybko przeliczył, że fortunę może zbić także na „białym złocie” jak z czasem zaczęła być nazywana miśnieńska porcelana.  Aby chronić sekretną recepturę produkcję porcelany przeniesiono z Drezna do Miśni, gdzie w 1710 roku w zamku Albrechtsburg powstała najstarsza w Europie manufaktura porcelany. Do dziś porcelana powstaje w tradycyjny sposób oraz jest ręcznie formowana i ozdabiana, a kopalnia w Miśni zaopatruje manufakturę w glinkę cały czas i podobno jest najmniejszą kopalnią w Europie.
 

 

Numer katalogowy: 4464

KOLEKCJONER

cena: 1 190.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 4464

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Ze względu na to, jaki jest skład masy porcelanowej i jak się ją wytwarza, porcelanę europejską dzieli się na porcelaną twardą typu miśnieńskiego i porcelanę miękką, typu francuskiego. ... więcej