Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Luksusowy wazon BACCARAT Francja 38cm kryształ

Strona głównaBaccaratLuksusowy wazon BACCARAT Francja 38cm kryształ

dostępność: 1

img_20220617_095422.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Miłośnicy dobrego wzornictwa od ponad 200 lat, rozkochują się w niezwykłych kryształach, konsolach, gerydonach, żyrandolach czy toaletkach tej francuskiej marki.Marka Baccarat , swą nazwę wzięła od małej miejscowości na północnym wschodzie Francji, gdzie ówczesna Huta Szkła Świętej Anny, miała swą siedzibę, a samym zleceniodawcą i pomysłodawcą jej powstania był biskup Metzu-  Louis-Joseph de Montmorency-Laval. Należy podkreślić, że Baccarat jako pierwsza fabryka kryształów, eksperymentowała z kolorami, a w 1896r. wykonała elektryczny żyrandol.Flakony perfum, tworzone przez tą markę, współtworzyli tacy artyści jak Salvador Dali czy Clive Christian. Posiadany przez nas przedmiot jest imponujących rozmiarów i został wykonany z najwyższej jakości szkła kryształowego. Jego głebokie szlify pięknie załamują światło. Ten sygnowany skarb w naszej kolekcji, pochodzii z XX-wiecznej kolekcji Baccarat . Okazuje się, że kryształ wcale nie musi trącić myszką, a nadawać wyjątkowego, nonszalanckiego uroku i nowoczesności naszym wnętrzom.

Stan zachowania określa się jako bardzo dobry, jedynym mankamentem może byc niewielkie zmatowienie na jednym z szlifów-słabo widoczne. Wazon posiada oryginalne etui-pudełko, w charaketrystycznym dla marki, czerwonym odcieniu.

Wymiary:

wysokość:38cm

średnicz wylewu:22cm

śrenica podstawy:11cm

Numer katalogowy: 4699

Baccarat

cena: 7 900.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 4699

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Zainteresowanie porcelaną było tak wielkie, że Europejczycy bardzo chcieli poznać sekret jej wytwarzania. Udało się to dopiero po wielu latach. Największych starań w tym kierunku dokładali ... więcej