Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Patera na słodkości Rosenthal Kronach-Bavaria

Strona głównaBAVARIAPatera na słodkości Rosenthal Kronach-Bavaria

producent: Rosenthal

dostępność: 1

img_20200307_130541.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Piękna mini paterka, znanej i cenionej marki Rosenthal. Patera została wykonaa z białej, szkliwionej porcelany z eleganckim dekorem z dominacją złoćen i kolory pomarańczowego. Posiada oryginalną sygnaturę marki, sugerującą, iż produkt powstał w latach 1901-1927.

Stan zachowania produktu uznaje się za bardzo dobry i godny polecenia. Patera może stanowić wspaniała forme wyeksponowania pralinek czy innych słodkości.

Wymiary:

wysokość: 5cm

średnica górnej części: 15cm

średnica stopy: 9cm

 

Znana na całym świecie firma produkujące wysokiej klasy przedmioty porcelanowe bierze swój początek pod koniec XIX wieku. Około roku 1879 do Niemiec powraca Philip Rosenthal. Doświadczenie które otrzymał od ojca oraz pracy w stanach pozwoliło mu na otwarcie działalności zajmującej się malowaniem porcelany. Swoja firmę otwiera w Erkersreuth. Rozwijająca się firma szybko zaczęła wprowadzać także swoje produkty przenosząc się do bawarskiego Selb. Firma współpracująca z wybitnymi artystami światowej sławy do dnia dzisiejszego nie przerwała swojej działalnosci i stała się największa firma produkujacą przedmioty porcelanowe. P. Rosenthal jako pierwszy użył swojego stylizowanego podpisu w charakterze sygnatury, która dziś jest jedną z najbardziej znanych na swiecie.

Numer katalogowy: 3385

BAVARIA

cena: 119.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 3385

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Europejczycy zaczęli produkować porcelanę dopiero na początku XVIII w. - stało się tak dzięki Augustowi Mocnemu, który uwięził swojego alchemika w laboratorium w zamku pod Miśnią i pod ... więcej