Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Talerzyk deserowy Maria Poesie Rosenthal

Strona głównaBAVARIATalerzyk deserowy Maria Poesie Rosenthal

dostępność: 6

img_20220331_102946.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy talerzyk śniadaniowy, pochodzący ze znanej i cenionej bawarskiej manufaktury Rosenthal. Przedmiot został wykonany z najwyższej jakości białej, szkliwionej porcelany, zdobionej reliefowym wzorem owoców granatowca, charakterystycznym dla modelu Maria. Ponadto każdy z elementów zdobi elegancki wzór kwiatowy, przypisujący model do kolekcji Poezja, z delikatnymi zloceniami, nadającym mu szyku. Talerzyk  posiada syganturę, wskazującą na jego XX wieczne pochodzenie.

Stan zachowania uznaje się za bardzo dobry i godny polecenia.

 

Wymiary:

Talerzyk:

średnica:20cm

 

 

Philipp Rosenthal (1855-1937) rozpoczął działalność w Niemczech w 1884 roku. Początkowo zakupił białe wyroby od firmy Hutschenreuther, które po ręcznym malowaniu przez jego żonę Marię odsprzedawała od drzwi do drzwi. W 1891 założył fabrykę w Asch w Czechach i rozpoczął produkcję własnej bielizny. W latach 1897-1934 Rosenthal nabył kolejne fabryki w Kronach, Marktredwitz, Selb, Waldenburg, Sophienthal i Waldershof. Nabycie fabryki w Marktredwitz w 1908 roku objęło markę Thomas.

W drugiej połowie 1934 r. rodzina Rosenthal znalazła się pod silną presją rozwoju niemieckiego nacjonalizmu, który ostatecznie doprowadził do tego, że rodzina nie miała udziału w zarządzaniu firmą. Philipp Rosenthal został wygnany w 1935 roku, kiedy to firma Rosenthal zatrudniała ponad 5000 osób w 10 różnych firmach. Zmarł w 1937 r., po czym rodzina wyemigrowała za granicę.Po wybuchu II wojny światowej Philip Jr. dołączył do szkockich sił powietrznych, a następnie do francuskiej Legii Cudzoziemskiej i brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Firma Rosenthal kontynuowała nieco ograniczoną produkcję przez całą II wojnę światową pod kierownictwem Reżimu Polityczno-Wojskowego.

Po zakończeniu II wojny światowej Philip Jr. powrócił do Niemiec, próbując odzyskać rodzinny majątek i kontrolę nad firmą. Konflikty interesów między różnymi stronami (tj. właścicielami, politykami i rządem wojskowym USA) doprowadziły do ????żadnego porozumienia do września 1950 r.

Kiedy w końcu wrócił do firmy, Philip Jr. zmodernizował przestarzałe fabryki, zidentyfikował nowe źródła zaopatrzenia i przywrócił utracone rynki. Raymond Loewy, z Francji, ale z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, odegrał kluczową rolę w pomyślnym projektowaniu bardziej uproszczonych i nowoczesnych stylizacji na ważny rynek amerykański. Rada Dyrektorów Rosenthal wprowadziła zmiany produkcyjne na podstawie wyciągniętych wniosków i poparła zamiary Philipa Jr. aby nadal zatrudniać najlepszych artystów tamtych czasów, wśród których byli Bjorn Wiinblad z Danii, Hans Theo Baumann z Niemiec, Raymond Peynet z Francji i Tapio Wirkkala z Finlandii.

W 1997 roku Waterford Wedgwood plc nabył wystarczające udziały w Rosenthal, aby zapewnić mu kontrolę większościową. Hutschenreuther stał się częścią dywizji Rosenthal grupy Waterford Wedgwood w 2000 roku.

W 2009 roku Waterford Wedgwood został objęty zarządem komisarycznym, co spowodowało, że Rosenthal został zakupiony przez włoską firmę designerską Sambonet. Przejęcie objęło wszystkich pracowników, prawa do znaków towarowych, patenty i zakłady produkcyjne. Nowa firma działa pod nazwą Rosenthal GmbH.

Numer katalogowy: 4611

BAVARIA

cena: 39.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 4611

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Dodatkową zachętą do zakupu zastawy, z tego wyjątkowego kruszcu, był przesąd ,że porcelanowe naczynia rozpadały się w zetknięciu z trucizną!Dodatkową zachętą do zakupu zastawy, z tego ... więcej