Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Luksusowe łyżeczki Christofle Marly z liściem akantu

Strona głównaCHRISTOFLELuksusowe łyżeczki Christofle Marly z liściem akantu

producent: Paryz

dostępność: 1

img_20190831_125311.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Zjawiskowy komplet łyżeczek do kawy luksusowej marki CHRISTOFLE. Zestaw  w oryginalnie zachowanym etui łączącym kolor złota i brązu, ukrywa 12-naście złotych łyżeczek sygnowanych francuską marką. Nazwa kolekcji, to hołd złożony w kierunku francuskich królow. Nazwa pochodzi od słynnego lasu, należącego do terenów łowieckich króla Ludwika XVI. Każdą z łyżeczek zdobi charakterystyczny dekor w postaci liści akantu , o mocno rokokowym designie.

Stan zachowania przedmiotu, zważywszy na jego wiekowość i prestiż uznaje się za bardzo dobry i wart uwagi. Znak czasu odcisnął się przede wszystkim na etui, mieszczącym całośc zestawu.

Wymiary:

długość etui: 29cm

szerokość etui: 19cm

długość łyżeczek: 10cm

 

Francuska firma Christofle to symbol elegancji i luksusu. Zastawa i srebrne sztućce tej firmy od przeszło 170 lat pojawiają się na stołach najwytworniejszych jadalni na całym świecie.

Charles Christofle pochodził z XVIII-wiecznej rodziny jubilerów. Miał 25 lat, kiedy w 1830 roku przejął prowadzenie firmy, którą w tymże roku zarejestrował jako jubilersko – złotniczą. Od tego momentu wdrażał politykę postępu technologicznego i artystycznego w swoich działaniach. Stawiając na nowoczesność w 1842 roku nabył patent na nowo wynaleziony proces srebrzenia elektrolizą. Charles wierzył, że metoda pokrywania zwykłego metalu srebrem okaże się rewolucyjnym wynalazkiem. Od tej pory zdecydował się skoncentrować na sztuce wytwarzania sreber i platerów.

W 1845 roku zarejestrował swój znak złotniczy oraz otworzył duży zakład produkcyjny. Bardzo szybko został dostrzeżony jako wytwórca najwyższej jakości wyrobów srebrnych i platerowych, pozyskując tym samym najlepszą klientelę. Należeli do niej m. in.: król Ludwik Filip, Napoleon III, car Rosji czy maharadżowie Indii. Europa odkryła nowy produkt oraz imię ich promotora. Od połowy XIX wieku „Christofle” zaczął zaopatrywać ministerstwa, ambasady, parlamenty, hotele, transatlantyki oraz luksusowe firmy kolejowe na całym świecie. O niezwykłej popularności wyrobów tej firmy świadczy fakt, że wszelkie wyroby platerowe, także innych firm, zaczęto określać mianem „du Christofle”.

Firma „Christofle” zawsze potrafiła sprostać oczekiwaniom swoich czasów i odnaleźć adekwatny język dla każdej epoki. Właściciele firmy bardzo szybko reagowali na zmianę gustów klientów. Uważnie śledzili nowe mody i prądy w sztuce.

 

Numer katalogowy: 2989

CHRISTOFLE

cena: 950.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 2989

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Ze względu na to, jaki jest skład masy porcelanowej i jak się ją wytwarza, porcelanę europejską dzieli się na porcelaną twardą typu miśnieńskiego i porcelanę miękką, typu francuskiego. ... więcej