Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Antyczna cukiernica Sarreguemines Francja

Strona głównaDZBANEK MLECZNIK CUKIERNICAAntyczna cukiernica Sarreguemines Francja

producent: Saarreguemines

dostępność: 1

img_20201021_125346.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Perezentujemy cukiernice, pochodzącą z francuskiej manufaktury rodziny Cazal- Sarreguemines. Cukiernicę zdobi piękny wzór kwiatowy, z dominacją odcieni różu. Naczynie posiada oryginalną sygnaturę marki, wskazująca na to,iż powstała pod koniec XIX wieku.

Stan zachowania produktu uznaje się za dobry- przez wzgląd na jego wiekowości i widoczne ślady użytkowania oraz brak wieczka, zamykającego wlot naczynia.

Wymiary:

wysokość: 11cm

średnica wylewu: 7cm

średnica podstawy: 12cm

 

 

Nicolas-Henri Jacobi z dwoma wspólnikami założył pierwszą fabrykę w 1790 r. Warunki ekonomiczne w tym czasie nie sprzyjały jednak rozwojowi przedsiębiorstwa.

Paul Utzschneider przejął fabrykę w 1800 roku. Jednym z jego najlepszych klientów był Napoleon. Alexandre de Geiger zaczął kierowanie zakładem w 1838 roku. Rozwinął korzystną współpracę z firmą Villeroy & Boch. W latach 1853 i 1860 powstały dwie nowe fabryki wykorzystujące do produkcji maszyny parowe.

Paul Utzschneider, następnie jego syn Alexander Geiger i jego wnuk, Paul de Geiger wprowadzili w XIX w. małe miasto Sarreguemines do światowej branży wytwórców fajansu. Fajans Sarreguemines produkował talerze, wazony, doniczki czy kominki.

Zgodnie z postanowieniami Traktatu Frankfurckiego z 10 maja 1871 roku, który zakończył wojnę francusko-pruską, francuski departament Moselle został anektowany przez Niemcy. W tym też roku władzę w firmie objął Paul de Geiger, ktHe died in 1913. Utóry rządził do swojej śmierci w 1913 r. Firma Utzschneider & Cie została podzielona na dwie części - jedna objęła działalność w Sarreguemines, a druga zakłady francuskie.

Po zakończeniu I wojny światowej firma została ponownie zjednoczona pod nazwą Sarreguemines - Digoin - Vitry-le-François i była prowadzona przez rodzinę Cazal. W 1978 roku fabryka została wykupiona przez grupę Lunéville-Badonviller-Saint-Clément. Nowe kierownictwo zdecydowało w 1979 roku o zaprzestaniu produkcji zastaw stołowych. Skoncentrowano się na produkcji płytek ceramicznych.

W styczniu 2007 r. sąd wydał decyzję o likwidacji spółki.
 

Numer katalogowy: 3747

DZBANEK MLECZNIK CUKIERNICA

cena: 199.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 3747

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
"Christofle" i Polska. Mało kto wie, że historia firmy "Christofle", nierozerwalnie łączy się z Polską. Przez stulecia, na przemian konkurując i współpracując z warszawskim Fragetem, ... więcej