Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Kolekcjonerska filiżanka nr 16 do espresso Rosenthal "Cupola" autorstwa S.Wirkkala

Strona głównaFILIZANKIKolekcjonerska filiżanka nr 16 do espresso Rosenthal "Cupola" autorstwa S.Wirkkala

dostępność: 2

img_20230217_114830.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Przedstawiamy kolekcjonerską filiżankę do espresso nr 16 pochodzącą z serii CUPOLA, którą wyprodukowała znana na całym świecie, niemiecka manufaktura Rosenthal.

Filiżanka ze spodkiem wykonana została z najwyższej jakości porcelany w kolorze białym z przecudnym dekorem zaprojektowanym przez Tapio Wirkkala, którzy przedstawia budynki w mieście w jasnych, pastelowych odcieniach z przewagą błękitu. Serię Cupola zaprojektował natomiast włoski architekt Mario Bellini. Jest ona niesamowicie cenioną kolekcją i bardzo chętnie kolekcjonowaną. Są to wielobarwne filiżanki ze spodkami o nowoczesnym designie. Każda posiada charakterystyczne, łukowate uszko. W tej serii powstało kilkadziesiąt ponumerowanych wzorów z podpisem autora dekoru.

Stan zachowania uważa się za bardzo dobry.

Posiadamy 2 filiżanki nr 16 o tym dekorze, jednak różnią się nieco sygnaturą na spodzie. Ostatnie zdjęcie pokazuje jak wyglądają na drugiej filiżance.

Serdecznie polecam i zapraszam do zakupu !

Wymiary:

wys. 6,5cm

śr. wlewu 5cm

śr. podstawy 4,5cm

poj. 100ml

śr. spodka 10,5cm

TAPIO WIRKKALA - jeden z czołowych, fińskich designerów, grafików, architektów wnętrz i artystów, który współpracował z zagranicznymi markami takimi jak Rosentha, Littale czy Venini. Łączył zamiłowanie do sztuki z umiejętnością jej odtworzenia w projekcie. Projektował przedmioty ze szkła, drewna, porcelany metalu i innych tworzyw sztucznych. Inspirowały go np krople deszczu, lód na powierzchni jeziora, kształty ptaków i leśne kwiaty. Jego życiowa partnerka Rut Bryk tworzyła dekorację malarskie na jego projektach. Współpracę z Rosenthal rozpoczął w 1956r. Wywarł on ogromny wpływ dla całego koncernu projektując 8 serwisów  dla Rosenthal.

Numer katalogowy: 5035

FILIZANKI

cena: 149.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 5035

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Dodatkową zachętą do zakupu zastawy, z tego wyjątkowego kruszcu, był przesąd ,że porcelanowe naczynia rozpadały się w zetknięciu z trucizną!Dodatkową zachętą do zakupu zastawy, z tego ... więcej