Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Elegancki zestaw sztućców do przystawek CHRISTOFLE

Strona głównaFRANCJAElegancki zestaw sztućców do przystawek CHRISTOFLE

dostępność: 1

img_20190928_105721_-_kopia.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy efektowny zestaw sztućców do przystawek znanej i cenionej francuskiej marki Christofle. Zestawy składa się z noża do serów, łyżki z otworkami  do przystawek w zalewie, dwuzębnego widelczyka  oraz nietypowego  czterozębnego widelczyka do sardynek. Szczególną uwagę przyciaga piękna arabeskowa rękojeść. Każdy ze sztućów posiada oryginalną puncę potwierdzającą pochodzenie produktu i świadczącą o jego najwyższej jakości.

Stan zachowania produktu uznaje się za bardzo dobry, posiada normalne ślady związane z użytkowaniem. Z pewnością będzie stanowić elegancki element zdobiący stół w czasie przyjęcia czy spotkania z przyjaciółmi.

Wymiary:

nóż do sera: 18cm

widelczyk dwuzębny: 17cm

widelczyk do sardynek: 15,5cm

łyżka do przystawek w zalewie: 16cm

 

Francuska firma Christofle to symbol elegancji i luksusu. Zastawa i srebrne sztućce tej firmy od przeszło 170 lat pojawiają się na stołach najwytworniejszych jadalni na całym świecie.

Charles Christofle pochodził z XVIII-wiecznej rodziny jubilerów. Miał 25 lat, kiedy w 1830 roku przejął prowadzenie firmy, którą w tymże roku zarejestrował jako jubilersko – złotniczą. Od tego momentu wdrażał politykę postępu technologicznego i artystycznego w swoich działaniach. Stawiając na nowoczesność w 1842 roku nabył patent na nowo wynaleziony proces srebrzenia elektrolizą. Charles wierzył, że metoda pokrywania zwykłego metalu srebrem okaże się rewolucyjnym wynalazkiem. Od tej pory zdecydował się skoncentrować na sztuce wytwarzania sreber i platerów.

W 1845 roku zarejestrował swój znak złotniczy oraz otworzył duży zakład produkcyjny. Bardzo szybko został dostrzeżony jako wytwórca najwyższej jakości wyrobów srebrnych i platerowych, pozyskując tym samym najlepszą klientelę. Należeli do niej m. in.: król Ludwik Filip, Napoleon III, car Rosji czy maharadżowie Indii. Europa odkryła nowy produkt oraz imię ich promotora. Od połowy XIX wieku „Christofle” zaczął zaopatrywać ministerstwa, ambasady, parlamenty, hotele, transatlantyki oraz luksusowe firmy kolejowe na całym świecie. O niezwykłej popularności wyrobów tej firmy świadczy fakt, że wszelkie wyroby platerowe, także innych firm, zaczęto określać mianem „du Christofle”.

Firma „Christofle” zawsze potrafiła sprostać oczekiwaniom swoich czasów i odnaleźć adekwatny język dla każdej epoki. Właściciele firmy bardzo szybko reagowali na zmianę gustów klientów. Uważnie śledzili nowe mody i prądy w sztuce.

 

Numer katalogowy: 3022

FRANCJA

cena: cena wkrótce

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 3022

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Europejczycy zaczęli produkować porcelanę dopiero na początku XVIII w. - stało się tak dzięki Augustowi Mocnemu, który uwięził swojego alchemika w laboratorium w zamku pod Miśnią i pod ... więcej