Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Uczuciowa akwaforta akt od OTTO LACKENMACHER

Strona głównaOBRAZY GRAFIKIUczuciowa akwaforta akt od OTTO LACKENMACHER

dostępność: 1

p128020310.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Akwaforta to technika , której początki sięgają XVI wieku - należy przyznać,że szybko zdobyła uznanie artystów, ponieważ rysunek na płycie można wykonać dużo łatwiej i z większą swobodą niż w najstarszej technice graficznej wykonywanej w metalu -miedziorycie- gdzie trzeba użyć rylca. Zaletą jest też możliwość wielokrotnego przerabiania płyty.

Prezentowany kwasoryt wyszedł z artystycznej wizji Otto Lackenmachera . Przedstawia nagą parę- kobiete i meżczyznę, obejmujących się w miłosnym uniesieniu. Autor niejako nie skupia się na samych postaciach, ale na ich relacji miłosnej. Twarz mężczyzny jest ukryta za głową kobiety, a sama postać kobiety wtulona jest w ramięmężczyzny, gdzie autor ujawnia jedynie jej lewy profil. . Sam artysta1927/1988 żyl    i pracowal w Saarbruecken i w Berlinie. Jego sztuka spotykała się z odrzuceniem i niezrozumieniem, który wywoływał rodzaj buntu, który odzwierciedlały jego prace pełne  zmysłowowści ,   a nawet seksualności. Lackenmacher był realistą, a jego pasją byli ludzie- z typową dla siebie wrażliwością reagował na rzeczywistość i wiernie ją reprezentował w swoich pracach.

Stan zachowaniauznaje się za bardzo dobry i godny polecenia. Prezentowany kwasoryt uznany jest za najbardziej efektowny i pełen wyrazu. Dzieło posiada prostą ramę, która nosi ślady użytkowania.

 

Wymiary:całkowite:

Wys:51,5 cm

Szer:36,5 cm

Sama Grafika:

Wys:39 cm

Szer:29,5 cm

Numer katalogowy: 3229

OBRAZY GRAFIKI

cena: 2 490.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 3229

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Zainteresowanie porcelaną było tak wielkie, że Europejczycy bardzo chcieli poznać sekret jej wytwarzania. Udało się to dopiero po wielu latach. Największych starań w tym kierunku dokładali ... więcej