Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Patera/talerz ozdobny Limoges

Strona głównaPATERY OWOCARKI BOMBONIERYPatera/talerz ozdobny Limoges

producent: Limoges

dostępność: 1

img_20200902_115516.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy piękny talerz ozdobny francuskiej manufaktury Limoges. Talerz ręcznie malowany, z dominacją koloru pistacjowego i kremowego, z dekoracją roślinno-kwiatową. Zdecydowanym elementem wzbogacajacym całe naczynie, są liczne złocenia. Sygantura umieszczona na jego spodzie, sugeruje iż powstał w latach 1930-1940r.

Stan zachowania, zważywszy na wiekowość przedmiotu uznaje się za bardzo dobry i godny polecenia, dla wszytskich wielbicieli tej luksusowej francuskiej manufaktury porcelany.

Wymiary:

średnica: 27,5cm

 

 

Historia produkcji porcelany w Limoges sięga połowy XVIII w., kiedy w pobliżu miasta Limoges odkryto złoża kaolinu. W 1769 r. król Ludwik XV wykupił złoża i uczynił z produkcji porcelany królewski przywilej. Od tego czasu porcelana jest produkowana w Limoges niemal nieprzerwanie - za wyjątkiem okresu Rewolucji francuskiej - aż do dnia dzisiejszego. W 2017 r. Unia Europejska przyznała porcelanie z Limoges status chronionego oznaczenia geograficznego. 

 

Porcelana z Limoges słynie z doskonałej jakości - od wyjątkowej bieli samej porcelany poprzez finezyjne zdobienia. 

Zanim został producentem, Charles Ahrenfeldt był dekoratorem porcelany. W 1894 roku zbudował własną fabrykę faubourg Montjovis w Limoges przy 83, a zarządzanie nią powierzył Arnoldowi Grobowi, obywatelowi Szwajcarii, który wcześniej był jego agentem handlowym w Zurychu.
Manufaktura rozwinęła się i została zauważona na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej w Paryżu w 1925 roku, gdzie zdobyła Grand Prix. Grupa finansowa kupiła zakład w 1958 r., Której działalność definitywnie ustała w 1969 r.

Numer katalogowy: 3586

PATERY OWOCARKI BOMBONIERY

cena: 349.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 3586

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Zastanawialiście się kiedykolwiek, ile warta jest najdroższa filiżanka na świecie? Cóż, odpowiedź na to pytanie wręcz zwala z nóg, bo mówimy w tym przypadku o kwocie sięgającej ... więcej