Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Porcelanowa lampa MANGANI Włochy sygnowana

Strona głównaPORCELANAPorcelanowa lampa MANGANI Włochy sygnowana

dostępność: 1

20230912_101500.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Piękna, sygnowana  lampa od firmy Giulia Mangani Florence, której produkca mieściła się w latach 1990-1999. Składa się z ponadczasowo uformowanej podstawy tytanowo-chromowanej z cześcią w czarno-białe paski ,wykonaną z delikatnej porcelany oraz dużego jasnego klosza, który zwęża się ku górze, wykonanego z tkaniny z dopasowanym obrzeżem w kierunku podstawy lampy. Lampa posiada włącznik sznurkowy. Wyposażona jest w jedną żarówkę, tworzącą jasne i dyskretne światło.

Stan zachowania określa się jako bardzo dobry, z nieiwielkimi oznakami wieu i niedoskonałościami, odznaczającymi się na kloszu lampy,

Wymiary:

wysokość:55,5cm

średnica podstawy:10,5cm

wysokość klosza:22cm

długość przewodu:ok.160cm

 

 

 

Od XIX wieku we Florencji rodzina Mangani rzeźbi i przekazuje swoją wiedzę z ojca na syna. W 1958 roku Alfiero Mangani otworzył warsztat, w którym wraz z synami odnawiał porcelanę. Mały warsztat zainteresował Tiffany, której nabywcy zauważyli znakomitą jakość porcelanowego filiżanki wykonanej przez Iwana. Rozpoczęli współpracę, która trwała dziesięciolecia i doprowadziła do stworzenia wspaniałych przedmiotów i lamp. Teraz nowe pokolenie kontynuuje rodzinną tradycję tworzenia unikalnych dzieł o ponadczasowym uroku i doskonałej jakości.


Numer katalogowy: 4584

PORCELANA

cena: 1 490.00 zł

stara cena: 1 890.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 4584

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Dodatkową zachętą do zakupu zastawy, z tego wyjątkowego kruszcu, był przesąd ,że porcelanowe naczynia rozpadały się w zetknięciu z trucizną!Dodatkową zachętą do zakupu zastawy, z tego ... więcej