Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Serwis kawowy do Mokki Oscar Schlegelmilch 6os

Strona głównaPORCELANASerwis kawowy do Mokki Oscar Schlegelmilch 6os

dostępność: 1

img_20221114_161056.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy bardzo uroczy serwis kawowy do Mokki dla 6 osób wyprodukowany przez manufakturę Oscar Schlegelmilch.

W skład serwisu wchodzi dzbanek, mlecznik, cukiernica oraz 5 filiżanek ze spodkami.

Wykonany został z najwyższej jakości porcelany w kolorze nieco ciemniejszej bieli. Ma bardzo przyjemną formę. Dzbanek wybrzuszony z dołu z pionowymi, pozłacanymi wcięciami tak samo jak i mlecznik z cukiernicą. Ich brzegi są delikatnie pofalowane, a uchwyty w eleganckiej formie. Filiżanki za to przybierają bardzo prosty, zaokrąglony kształt z zawijanym uchwytem, osadzonee na króciutkiej stopce, którym towarzyszą spodki o prostej, okrągłej formie. Wszystkie elementy serwisu wykończone są niebanalną dekoracją w kolorze brzoskwiniowego różu z dodatkiem pozłacanych wzorów. Całośc pozostaje niezwykle reprezentacyjna.

Stan zachowania uważa się za średni. Filiżanki i ich spodki posiadają liczne przetarcia na dekorze i złoceniach. Resztą jest w dobrym stanie. Serdecznie polecam i zapraszam do zakupu !

Wymiary: dzbanek

wys. 14cm

śr. wlewu 4cm

śr. podstawy 6cm

poj. 0,5L

Wymiary: mlecznik

wys. 8,5cm

śr. wlewu 5cm

śr. podstawy 4cm

poj. 200ml

Wymiary: cukiernica

wys. 8,5cm

śr. wlewu 4cm

śr. podstawy 6cm

szer. 12cm

Wymiary: filiżanka x6

wys. 4,5cm

śr. wlewu 7cm

śr. podstawy 3,5cm

poj. 100ml

Wymiary: spodek x6

śr. 11cm

Oscar Schlegelmilch urodził się w 1862r jako syn znanego producenta porcelany Leonharda Schlegelmilcha. W wieku 29 lat kupił kilka nieruchomości w leżącym w Turyngii mieście Langewiesen, dzie wybudował fabrykę porcelany. Firma zarejestrowana została w 1891r , a rok później liczyła już około 200 pracowników. W 1905r równoprawnym partnerem został Theodor Conrad Hinrichs.

 

Numer katalogowy: 4925

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Ze względu na to, jaki jest skład masy porcelanowej i jak się ją wytwarza, porcelanę europejską dzieli się na porcelaną twardą typu miśnieńskiego i porcelanę miękką, typu francuskiego. ... więcej