Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Wiejska deska do serwowania Zell Harmersbach kolekcja "Hahn und Henne"

Strona głównaPORCELANAWiejska deska do serwowania Zell Harmersbach kolekcja "Hahn und Henne"

dostępność: 1

img_20220906_111834.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Świetna deska do serwowania w wiejskim stylu niemieckiej manufaktury Zell Harmersbach z kolekcji "Hahn und Henne" (niem. kogut i kura).

Kolekcja jest projektem głównego malarza ceramiki Zell Keramik Karla Schoenera, który namalował słynnego koguta i kurę dla swojej córki z okazji jej urodzin. Pierwotnie kolekcja miała być produkowana dla dzieci, ale ponieważ cieszyła się ogromną popularnością także w starszym gronie zaczęto produkcję ceramiki stołowej, która do dziś może pochwalić się niezwykłym uznaniem.

Firma została założona w 1794 r przez Josefa Antona Burgera i jest najstarszą fabryką ceramiki położoną w małym miasteczku w Schwarzwaldzie. Projekt "Hahn und Henne" szybko zdobył uznanie wśród ludzi i rozsławił markę na cały świat.

Produkt jest przedmiotem kolekcjonerskim. Wykonany z wysokiej jakości ceramiki, ręcznie formowany i malowany w bardzo przyjemne, ciepłe kolory.

Deska może posłużyć do serwowania np chleba, ale też wędlin, sera. Właściwie dumny posiadać tej deseczki może wykorzystać ją w takim celu na jaki tylko ma ochotę. Pomalowana została na jasno-żółty kolor z ciemno-zieloną dekoracją na obrzeżach oraz rustykalnym wzorem na przodzie deski w postaci czarnego koguta i kury przechadzających się po trawie, który nadaje jej wspaniały, wiejski nastrój.

W górnej części deski znajduje się niewielki otwór, który umożliwia jej powieszenie.

Stan zachowania jest bardzo dobry, z normalnymi śladami używania. Polecam i zapraszam do zakupu !

Wymiary:

dł. 25cm

szer. 14,5cm

grubość deski 1cm

Numer katalogowy: 4810

PORCELANA

cena: 149.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 4810

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Dodatkową zachętą do zakupu zastawy, z tego wyjątkowego kruszcu, był przesąd ,że porcelanowe naczynia rozpadały się w zetknięciu z trucizną!Dodatkową zachętą do zakupu zastawy, z tego ... więcej