Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Wyjątkowa bomboniera Herend Węgry model "Rothschild Bird"

Strona głównaPORCELANAWyjątkowa bomboniera Herend Węgry model "Rothschild Bird"

dostępność: 1

img_20210201_121847.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Wielu koneserów uważa ten wzór-stworzony po raz pierwszy w 1860 roku dla rodziny Rothschildów w Europie-za uosobienie ręcznego zdobiennictwa porcelany. Dwanaście różnych motywów przedstawia XIX-wieczną opowieść o baronessie Rothschild, która zgubiła naszyjnik z pereł w ogrodzie swojej wiedeńskiej rezydencji. Kilka dni później znalazł go ogrodnik, który zobaczył ptaki bawiące się nim na drzewie. Stąd tez głownym motywem zdobiącym naczynie, są ręcznie malowane ptaki. Bomboniera urzeka swą elegancją i ujmuje ilością detali- reliefów, złoceń oraz rubesowskich kształtów.

Stan zachowania naczynia, uznaje się za bardzo dobry, z normalnymi śladami użytkowania- głownie na poziomie przetarć na złoceniach. Bomboniera posiada oryginalną sygnaturę Herend Hungary Handpainted, która była uzywana od 1948roku.

Wymiary:

wysokość: 17cm

średnica wlotu: 13cm

średnica podstawy: 11cm

rozpiętość z uchwytami: 20cm

 

 

 

Manufaktura w Herend została założona przez Vincea Stingla w 1826 roku. Początkowo wytwarzano tu tylko kamionkę. W 1839 roku ta położona w pobliżu Balatonu fabryka została kupiona przez Móra Fischera. W tym roku rozpoczętu tu produkcję porcelany. Zakład z Herend zdobył złoty medal na I Wystawie Światowej w Londynie w 1851 roku. Kolejne wystawy były ważnymi punktami w rozwoju firmy. To właśnie na nich prezentowano najnowsze linie produktów. W 1872 roku cesarz Franciszek Józef uczynił firmę oficjalnym Dostawcą Dworu Cesarsko-Królewskiego. W 1874 roku Mór Farkashazi Fischer odszedł na emeryturę, a jego synowie przejęli zarządzanie fabryką. Nowy zarząd mniej koncentrował się na ekskluzywności wyrobów, co nie okazało się dobre dla interesów. Wkrótce złożono wniosek o upadłość firmy. W 1884 roku spółka Fabryka Porcelany Herend przejęła zarządzanie zrestrukturyzowanym zakładem. Spółka została znacjonalizowana w 1948 roku. W 1992 roku ponownie przekształcono firmę w spółkę akcyjną. Pracownicy objęli 75 proc. akcji zakładu.

Od 1990 roku sygnatury Herend zawierają kod daty, jak widać poniżej (K91 - listopad 1991 roku).

 

Numer katalogowy: 3829

PORCELANA

cena: 1 690.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 3829

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Zastanawialiście się kiedykolwiek, ile warta jest najdroższa filiżanka na świecie? Cóż, odpowiedź na to pytanie wręcz zwala z nóg, bo mówimy w tym przypadku o kwocie sięgającej ... więcej