Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Dzbanek do kawy Rosental Sanssouci 1,2l

Strona głównaROSENTHALDzbanek do kawy Rosental Sanssouci 1,2l

dostępność: 1

img_20220511_111029.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Porcelanę Sanssouci z kolekcji Rosenthal Classic zaprojektował Karl Bayreuther w 1894 roku. Elegancki serwis był jednym z pierwszych produkowanych w manufakturze Rosenthal. Forma z wyciśniętym ornamentem winorośli nazywana była porcelaną królewską. Inspirowana stylistyką rokoko i wnętrzami poczdamskiego pałacu Sanssouci stała się najczęściej kopiowanym serwisem XX wieku. Niezwykłą barwę Sanssouci Elfenbein zawdzięcza pokryciu szkliwem w odcieniu kości słoniowej. W prezentowanym dzbanku, pochodzącym z kolekcji Sanssouci , delikatność reliefowych zdobień została wzbogacona motywami kwiatowymi, w kolorze zielenii które doskonale ze sobą harmonizują, podkreślając finezję poszczególnych elementów.

Stan zachowania dzbanka uznaje się za bardzo dobry i godny polecenia. Na spodzie naczynia widoczna sygnatura, potwierdzająca jego autentycznośc i XX wieczne pochodzenie.

Wymiary:

wysokość:26cm

średnica wylewu:5,5cm

średnica podstawy:7,5cm

pojemność: 1200ml

Numer katalogowy: 4639

ROSENTHAL

cena: 379.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 4639

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Nazwę porcelana użył ponoć po raz pierwszy Marco Polo w XI wieku podczas swojego pobytu w Chinach. Zobaczył porcelanę i nazywał ją porceletta. Porceletta to po polsku porcelanki, czyli nazwa ... więcej