Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Filiżanka espresso Rosenthal B.Wiinblad Cupola

Strona głównaROSENTHALFiliżanka espresso Rosenthal B.Wiinblad Cupola

producent: Rosenthal

dostępność: 1

img_20210208_103734.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Mamy zaszczyt pochwalić się piekną kolekcją od znanej i lubianej niemieckiej wytwórni Rosenthal. Ponownie  w naszych zbiorach zagościł przepiękne i równie intrygujące zestawy miniaturowych filiżanek do espresso. Kolekcja „Cupola espresso” to długa, wielobarwnych seria miniatur według projektu Mario Belliniego, zapoczątkowana kilkanaście lat temu i nieustannie uzupełniana o nowe wzory. Założenie jest proste: nie zmienia się wielkość i forma, natomiast pojawiają się nowe dekoracje. Do współpracy przyłączają się projektanci, którzy mają nieograniczone prawo do własnej, autorskiej koncepcji.

Prezentowany zestaw nr 6 składa sie z filiżanki i spodka wykonanych z białej porcelany, zdobionych abstrakcyjnym dekorem kwiatowym z dominacją koloru turkusowego, sygnowanych  nazwiskiem znanego prjektanta B. Wiinblad, współpracujacego z marką, przy innych równie obiecujacych projektach. bardzo utalentowany duński projektant o międzynarodowej sławie. Współpracę w firmą ROSENTHAL rozpoczął w 1957 roku.Na spodzie filiżanki znajduje sie sygnatura marki, nr  zestawu oraz podpis artysty, potwierdzające autentyczność produktu.

Stan zachowania zestawu, uznaje się za bardzo dobry. Bogata kolorystyka, wyjątkowy rodzaj fantazji i ciepła bijącego z powyższego dzieła, sprawia, że może ono stanowić nietuzinkową propozycję prezentową dla wszystkich znawców porcelany i marki Rosenthal samej w sobie.

Wymiary:

wysokość filiżanki: 6cm

średnica wlotu: 5cm

średnica talerzyka: 10,5cm

pojemność:0,09ml

Numer katalogowy: 3860

ROSENTHAL

cena: 129.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 3860

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 886 079 594
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Porcelanę wynaleziono w Chinach w VIII w. Nazwę nadali jej jednak prawdopodobnie Portugalczycy (wyraz porcella oznacza muszlę). Delikatna i prześwitująca, często przyrównywana była do ... więcej