Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Popiersie młodej kobiety Albert-Ernest Cartier-Belleuse

Strona głównaPLATERY BRAZ METALPopiersie młodej kobiety Albert-Ernest Cartier-Belleuse

dostępność: 1

img_20210719_135724.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy piękne kobiece popiersie autorstawa Alberta-Ernesta Carrier-Belleuse. Albert Ernest Carrier-Belleuse był francuskim rzeźbiarzem najbardziej znanym ze swoich neoklasycznych, realistycznych rzeźb z terakoty, często przedstawiających kobiety w historycznych rolach. Urodzony 12 czerwca 1824 r. w Anizy-le-Chateau we Francji, Carrier-Belleuse kształcił się jako praktykant złotnika, zanim rozpoczął naukę w Ecole des Beaux-Arts i pracował dla medalisty Davida dAngers. Pracując między Anglią, Brukselą i Paryżem, artysta założył paryskie Societe Nationale des Beaux-Arts, a jego praktykantem był słynny modernista Auguste Rodin. Przed śmiercią 4 czerwca 1887 w Sevres we Francji Carrier-Belleuse otrzymał tytuł oficera Legii Honorowej.

Popiersie umieszczone na niewielkim cokole na planie koła.Urzekająca dbałość o szczegóły- niezwykle plastyczne detale-wianek w kwatów na głowie kobiety, marszczenia stroju i bujne loki. Z tyłu widoczna sygnatura Cartwier.

Stan zachowania uznaje się za bardzo dobry z  normalnymi śladami czau.

Wymiary:

wysokość:27cm

średnica podstawy:9cm

rozpiętość ramion: 16cm

 

Numer katalogowy: 4180

PLATERY BRAZ METAL

cena: 3 900.00 zł

stara cena: 4 900.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 4180

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Zainteresowanie porcelaną było tak wielkie, że Europejczycy bardzo chcieli poznać sekret jej wytwarzania. Udało się to dopiero po wielu latach. Największych starań w tym kierunku dokładali ... więcej