Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Wazon kryształowy Lalique OSUMI

Strona głównaSZKLOWazon kryształowy Lalique OSUMI

dostępność: 1

img_20220721_133921.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Uroczy, ręcznie wykonany wazon kryształowy  ze znanej i cenionej marki Lalique France z przezroczystego szkła artystycznego-model "Osumi".

Owalny wazon (w kształcie butelki) o grubych ścianach z obwódką z matowych liści opadających z górnej części w dół, aby zaakcentować przezroczystą, kryształową misę.

Wymiary:

wys. 17cm

podstawa 5x8cm

śr. wlewu zewnętrzna 4cm/wewnętrzna 2cm

obw. w najszerszym miejscu 38cm

Lalique to francuski producent szkła założony przez Rene Lalique w w 1888r. Słynie z produkcji szkła artystycznego, w tym flakonów perfum, wazonów i ozdób.Rene rozpoczął swoją karierę jako praktykant jubilerski w wieku 16 lat, a do 1881r. był niezależnym projektantem dla wielu najbardziej znanych paryskich jubilerów. W 1885r.otworzył własny warsztat na Place Gailion w Paryżu (dawny warsztat Julesa Destape). W ciągu dekady był jednym z najbardziej znanych paryskich jubilerów. W 1907r. rozpoczął produkcję ozdobnych flakonów na perfumy dla Coty. Pierwsza jego huta została otwarta w 1909r. w wynajętym obiekcie w Combs-la-Ville, który później kupił w 1913r.

Zmarł w 1945r. a biznes przejął jego syn Marc Lalique działając pod nazwą "M. Lalique", a później jako znane nam "Cristal Lalique".

Po śmierci Marca działalność przejęła firma Pochet, a później sprzedano ją spółce Art & Fragnace gdzie od 2010r jest już cała jej własnością.

Stan jest bardzo dobry, godny polecenia, z normalnymi śladami używania.

Numer katalogowy: 4736

SZKLO

cena: 1 490.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 4736

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Zastanawialiście się kiedykolwiek, ile warta jest najdroższa filiżanka na świecie? Cóż, odpowiedź na to pytanie wręcz zwala z nóg, bo mówimy w tym przypadku o kwocie sięgającej ... więcej