Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Zjawiskowy wazon sygnowany GALLE Pejzaż Wodny

Strona głównaSZKLOZjawiskowy wazon sygnowany GALLE Pejzaż Wodny

dostępność: 1

img_20220524_100003.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Emile Galle ,szczególnym zainteresowaniem darzył przyrodę, a zwłaszcza rośliny. Zbierał je i hodował, czerpiąc z nich inspirację do tworzonych dzieł. Początkowo wzorował się na szkłach antycznych i średniowiecznych produkując wyroby przezroczyste lub lekko zabarwione. W dojrzałej fazie jego twórczości oprócz świata roślin wpływ na jego sztukę miał styl rokoka, symbolizm i sztuka japońska. Rozwinął własny oryginalny styl polegający na szlifowaniu lub trawieniu kwasem kolorowego szkła; uzyskiwane w ten sposób dekoracje oparte były na motywach roślinnych, zwierzęcych a także odwoływały się do świata owadów i stworzeń morskich. Stosował też technikę szkła warstwowego (kolorowe lub bezbarwne szkło pokryte warstwą szkła w innym kolorze, w której wykonywano nacięcia odsłaniające dolną warstwę) oraz wtapiania w szkło elementów z metalu i innych tworzyw. Stworzył nowe formy naczyń upodabniające się często do kielichów kwiatowych. Dzięki własnym metodom barwienia szkła uzyskał szeroką gamę kolorów, stosując przede wszystkim odcienie mleczne i matowe.Ten szczególny wazo pochodzi z dojrzałej fazy twórczości, posiada piękny piękny wzór-pejzażu wodnego, osiągnięty dzięki technice szlifowania i trawienia kolorowego szkla. Naczynie posiada sygnaturę z nazwiskiem twórcy, świadczącą o jego oryginalności, przypuszcza się, że powstał okolo 1900roku. Stan zachowania określa się jako bardzo dobry z normalnymi śladami użytkowania wieku. Przedmiot polecany kolekcjonerom i wielbciielom szkła artystycznego.

wymiary:

wysokość:17,5cm

szerokośc wylewu:6cm

długość wylewu:7cm

średnica podstawy: 8cm

 

Numer katalogowy: 4660

SZKLO

cena: 5 900.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 4660

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Zastanawialiście się kiedykolwiek, ile warta jest najdroższa filiżanka na świecie? Cóż, odpowiedź na to pytanie wręcz zwala z nóg, bo mówimy w tym przypadku o kwocie sięgającej ... więcej