Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Wazonik flakon Murano Włochy

Strona głównaWAZONY AMFORY SWIECZNIKIWazonik flakon Murano Włochy

dostępność: 1

img_20220316_104334.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy niewielkie dzieło sztuki wykonane z najwyższej jakości weneckiego szkła. Termin szkło Murano jest ogólnie przyjęty i używany na określenie szkła artystycznego produkowanego w różnych małych, prywatnych hutach na terenie wysp. Flakonik posiada oryginalnie zachowaną naklejkę z informacją o jego włoskim pochodzeniu.Przedmiot wykonany ręcznie, zdmuchanego szkła w dominującym odcieniu granatu. Wazonik czy flakonik może stanowić oryginalną ozdobę łazienki, witrynki czy damskiej toaletki.

Wymiary:

wysokość:6,5cm

średnica wlotu:1cm

średnica podstawy:3cm

 

Piękne barwy szkła Murano wywodzą się z wyspy, która znana jest przede wszystkim z wytwarzania tego produktu. To właśnie na tym mikroskopijnym archipelagu swój początek ma rzemieślnicza historia, która sięga końca XIII wieku. Wszystko dzięki stworzeniu na wyspie Murano specjalnego dystryktu dla rzemieślników specjalizujących się w produkcji szklanych przedmiotów. W późniejszym okresie XV wieku pojawiło się wiele odmian i typów barwnego szkła. 

Szkło Murano może imitować kamienie szlachetne lub półszlachetne (np. agat), a także biel porcelany chińskiej. Za sprawą pewnych eksperymentów, podczas których dodawano tlenki metali do szklanej masy, zostały udoskonalone techniki wyrobu tego wyjątkowego produktu. Dzięki temu możesz obecnie wybierać spośród mnóstwa przedmiotów o różnych kolorach i kształtach, wykonanych ze szkła Murano. 

Głównymi komponentami wykorzystywanymi do produkcji tego wyjątkowego szkła są krzemionka, sód, wapń i potas. Pierwszy etap polega na stopieniu pierwiastków w specjalnym do tego piecu, w którym temperatura wynosi aż 1500 stopnii Celsjusza. Do powstałej ciekłej mieszaniny dodaje się minerały, które nadają szkłu piękne barwy. Przykładowo dzięki cynkowi uzyskuje się biały kolor, a za sprawą manganu można stworzyć fioletowe delikatne figurki.

 

Numer katalogowy: 4575

WAZONY AMFORY SWIECZNIKI

cena: 119.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 4575

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Dodatkową zachętą do zakupu zastawy, z tego wyjątkowego kruszcu, był przesąd ,że porcelanowe naczynia rozpadały się w zetknięciu z trucizną!Dodatkową zachętą do zakupu zastawy, z tego ... więcej