Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Naczynie do serwowania przekąsek Meriden B Company XIX wiek

Strona głównaWAZY SOSJERKI INNENaczynie do serwowania przekąsek Meriden B Company XIX wiek

dostępność: 1

img_20220218_100452.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy nietuzinkowe naczynie pochodzące z II połowy XIX wieku, z angielskiej manufaktury Meriden Britannia Company.Naczynie składa się z kilku części: platerowanego naczynia z pokrywą, pierścienia wewnątrz, utrzymującego szklaną frezowaną szybkę oraz widelczyka, umieszczonego na specjalnym uchwycie zewnętrznym. Naczynie według naszej wiedzy służyło do podawania drobnych , ciepłych przekąsek. Naczynie posiada piękne zdobienia o róznorodnej strukturze i tematyce. Na nózkach widoczna sygnatura marki Meriden B.Company, świadcząca o oryginalnym pochodzeniu przedmiotu.

Wymiary:

wysokość:21cm

średnica wylewu:15cm

rozpiętośc z uchwytami:23,5cm

długość widelczyka:11,5cm

 

W 1862 roku Meriden Britannia Company kupiła dział wyrobów pustych, narzędzia i matryce Rogers Brothers Mfg Co (włączając Rogers, Smith & Co).Produkcja linii „1847 Rogers Bros” była kontynuowana pod kierownictwem Williama Rogersa, a w 1865 r. galwanizernię przeniesiono z New Haven do Meriden i połączono z Meriden Britannia Co w 1866 r.
Meriden Britannia Company zastosowała w swojej produkcji sztućców „płytę segmentową” na podstawie patentu z 1868 r. uzyskanego przez Marshalla L. Forbesa. Proces polegał na osadzeniu dodatkowej ilości srebra na częściach łyżek i widelców, które ulegały większemu zużyciu. Meriden Britannia Co napisała o swoich łyżkach i widelcach „… oznacza, że ??są one trzykrotnie cięższe w trzech najbardziej narażonych na zużycie punktach… zwiększając odpowiednio ich trwałość…”.

Do roku 1869 Meriden Britannia Co. przejęła interesy Rogers Smith & Co, chociaż działała w New Haven do 1877, kiedy została przeniesiona do Meriden i została połączona z Meriden Britannia Co. Rogers, Smith & Co. istnieć jako odrębny podmiot i był używany jako znak towarowy Meriden Britannia Co.

W 1894 roku firma Meriden Britannia Co. rozpoczęła produkcję naczyń pustych Forbes Silver Co., które zawsze były popularne i stały się bardzo rozbudowaną linią.

W 1895 roku Meriden Britannia Co kupiła Wilcox & Evertsen z Nowego Jorku, rozpoczynając produkcję wysokiej jakości linii pustych naczyń ze srebra próby 925. Produkcja ta została wkrótce przeniesiona do Meriden i kontynuowana również, gdy firma stała się częścią International Silver Company

 

W 1898 Meriden Britannia Company przestała istnieć jako samodzielny podmiot i stała się częścią International Silver Company.

Numer katalogowy: 4530

WAZY SOSJERKI INNE

cena: 890.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 4530

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Dodatkową zachętą do zakupu zastawy, z tego wyjątkowego kruszcu, był przesąd ,że porcelanowe naczynia rozpadały się w zetknięciu z trucizną!Dodatkową zachętą do zakupu zastawy, z tego ... więcej