Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Koziołki na sztućce BACCARAT Francja 6szt. czysty kryształ sygnowane

Strona głównaBACCARATKoziołki na sztućce BACCARAT Francja 6szt. czysty kryształ sygnowane

dostępność: 1

img_20220211_133839.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Miłośnicy dobrego wzornictwa od ponad 200 lat, rozkochują się w niezwykłych kryształach, konsolach, gerydonach, żyrandolach czy toaletkach tej francuskiej marki.

Marka, swą nazwę wzięła od małej miejscowości na północnym wschodzie Francji, gdzie ówczesna Huta Szkła Świętej Anny, miała swą siedzibę, a samym zleceniodawcą i pomysłodawcą jej powstania był biskup Metzu-  Louis-Joseph de Montmorency-Laval.

Należy podkreślić, że Baccarat jako pierwsza fabryka kryształów, eksperymentowała z kolorami, a w 1896r. wykonała elektryczny żyrandol.Flakony perfum, tworzone przez tą markę, współtworzyli tacy artyści jak Salvador Dali czy Clive Christian.

 Posiadany przez nas zjawiskowy zestaw 6-ściu podstawek pod sztućce zostało wykonanych z 24% kryształu ołowiowego. Koziołki urzekają swoją prostotą maja trójkątny kształt, pozbawiony jakiegokolwiek wzornictwa o przezroczystej czystej barwie. Każdy z przedmiotów, posiada na boku oryginalną sygnaturę marki, świadczącą o ich pochodzeniu i jakości.

Stan zachowania określa się jako bardzo dobry i godny polecenia.

Wymiary:

wysokość:1,5cm

długość:9cm

Numer katalogowy: 4520

BACCARAT

cena: 569.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 4520

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Nazwę porcelana użył ponoć po raz pierwszy Marco Polo w XI wieku podczas swojego pobytu w Chinach. Zobaczył porcelanę i nazywał ją porceletta. Porceletta to po polsku porcelanki, czyli nazwa ... więcej